Aktualności

Promocja książki „Anioł stróż. Wspomnienia z Lublina” Doby-Nechy Cukierman

W dniu 27 kwietnia w Ośrodku „Brama Grodzka - Teatr NN” odbyła się promocja książki „Anioł stróż. Wspomnienia z Lublina” Doby-Nechy Cukierman (1910–2006). W publikacji Autorka opisuje losy swoje oraz jej rodziny w Lublinie w latach 1910–1946. Książka została wydana wspólnym nakładem Wydawnictwa UMCS oraz Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Tematyka książki przybliża nie tylko historię i wspomnienia Autorki, lecz stanowi także źródło wiedzy na temat obrazu życia w ówczesnym Lublinie, zawiera opisy topografii miasta oraz jest przekazem losów i trosk codziennych społeczności żydowskiej. Publikacja wpisuje się w cykl wydań biograficznych dotyczących historii społeczności żydowskiej zamieszkującej Lublin w okresie od początku XX wieku, do pierwszych lat po zakończeniu II wojny światowej

Zaprezentowane wydanie zostało poprzedzone wstępem Piotra Sewruka i dr Teresy Klimowicz (Wydział Filologiczny UMCS). Tłumaczenia książki dokonała Monika Metlerska-Colerick. W spotkaniu promującym publikację udział wzięli: Andrzej Jaroszyński, Piotr Sewruk, dr hab. Adam Kopciowski.

Książka w sklepie Wydawnictwa UMCS

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Fot. Patryk Pawłowski

    Aktualności

    Data dodania
    29 kwietnia 2022