Aktualności

Futsalistki UMCS Lublin ósme w Polsce

Najlepszy wynik w wieloletniej historii działania drużyny akademickiej odniosły nasze futsalistki (futsal – halowa odmiana piłki nożnej). Podczas odbywającego się Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet w Poznaniu (20–23 lutego 2020 r.) zawodniczki zdobyły ósme miejsce.

Halowe piłkarki nożne UMCS Lublin bardzo dobrze zaprezentowały się we wszystkich trzech etapach rozgrywek.

I Etap – Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (AMWL) w Lublinie (7 grudnia 2020) i Białej Podlaskiej (13 stycznia 2020)

W turnieju wystartowało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasze futsalistki trafiły do grupy B, osiągając następujące wyniki:

UMCS Lublin – KUL Lublin 12:1

Bramki: Wiktoria Dymowska (2), Marta Gil (4), Julia Odolińska (2), Natalia Pielecha (2), Katarzyna Kupidura (1), Milena Kornaga (1).

UMCS Lublin – Politechnika Lubelska 5:0 (walkower)

Dzięki dwóm zwycięstwom drużyna awansowała do półfinału AMWL, gdzie zagrały w Uniwersytetem Medycznym Lublin:

Pófinał AMWL: UMCS Lublin – UM Lublin 6:0

Bramki: Wiktoria Dymowska (3), Sylwia Matysik (1), Urszula Wasil (1), Julia Odolińska (1)

W finale AMWL futsalistki UMCS Lublin zagrały z Państwową Szkołą Wyższą Biała Podlaska

Finał AMWL: UMCS Lublin – PSW Biała Podlaska 3:9

Bramki: Wiktoria Dymowska (1), Sylwia Matysik (2).

W Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego futsalistki UMCS zajęły drugie miejsce i awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski.

II Eetap – Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) w Krakowie (23–26 stycznia 2020)

W turnieju uczestniczyły 22 najlepsze drużyny z 7 województw (małopolskie, dolnośląskie śląskie, lubelskie, podkarpackie, opolskie, świętokrzyskie). W pierwszej fazie drużyny rozlosowano do 6 grup trzy- lub czterozespołowych. Awans do Finału AMP uzyskało osiem najlepszych drużyn.

I Faza

Futsalistki UMCS Lublin trafiły do grupy A, grając przeciwko Uniwersytetowi Śląskiemu Katowice oraz Uniwersytetowi Humanistycno-Przyrodniczemu Częstochowa.

UMCS Lublin – UŚ Katowice 1:0

Bramka: Urszula Wasil

UMCS Lublin – UHP Częstochowa 2:0

Bramki: Natalia Pielecha (1), Wiktoria Dymowska (1).

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie nasze futsalistki awansowały do drugiej fazy turnieju, gdzie występowało dwanaście najlepszych drużyn podzielonych na cztery grupy po trzy zespoły.

II Faza

Przeciwnikami UMCS Lublin były zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego Kraków i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Kielce.

UMCS Lublin – UP Kraków 0:0

UMCS Lublin – UJK Kielce 2:1

Bramki: Urszula Wasil (2)

Zwycięstwo w grupie w II fazie turnieju zapewniło drużynie UMCS Lublin grę w półfinale o miejsca 1 – 4.

Pófinał: UMCS Lublin – PWSZ Tarnów 1:0

Bramka: Wiktoria Dymowska

Finał: UMCS Lublin – Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 0:4

W Półfinale AMP w Futsalu Kobiet w Krakowie nasze futsalistki zajęły wysokie drugie miejsce i awansowały do Finału AMP.

III Etap – Finał Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) w Poznaniu (20–23.02.2020)

W turnieju finałowym wzięło udział szesnaście najlepszych drużyn w Polsce, w tym UMCS Lublin oraz trzykrotny mistrz Polski – Uniwersytet Jagielloński. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy.

Nasza drużyna trafiła do grupy A wraz z Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Ekonomicznym Kraków oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa.

UMCS Lublin – UG Gdańsk 1:1

UMCS Lublin – SGGW Warszawa 2:4

Bramki: Wiktoria Dymowska (1), Alicja Dyguś (1)

UMCS Lublin – UEK Kraków 3:1

Bramki: Wiktoria Dymowska (1), Alicja Dyguś (2)

Nasze futsalistki zajęły drugie miejsce w grupie A i awansowały do ćwierćfinału AMP. Rywalem był Uniwersytet Jagielloński  Kraków – akademicki i klubowy mistrz Polski.

Ćwierćfinał: UMCS Lublin – UJ Kraków 0:7

Po przegranym meczu z Jagiellonkami futsalistki UMCS Lublin grały mecze o miejsca 5 – 8

Mecz o miejsca 5 8: UMCS Lublin – PWSZ Tarnów 0:3

Mecz o 7. miejsce: UMCS Lublin – Uniwersytet Szczeciński 0:0 (karne 1:3)*

*Mecz poprzedziło niespotykane otwarcie: zawodniczki wyszły na mecz w rytm Poloneza, łącząc sport z zabawą i przyjacielską atmosferą towarzyszącą Finałowi AMP:

Zobacz film z tego wydarzenia

Mistrzem Polski została po raz trzeci z rzędu drużyna UJ Kraków, która w meczu finałowym pokonała PWSZ Wałbrzych 2:1.

Futsalistki UMCS Lublin osiągnęły 8. miejsce, występując we wszystkich trzech etapach w następującym składzie:

• Katarzyna Brzyska (1 rok, Lingwistyka stosowana)
  • Milena Kornaga ((1 rok, Lingwistyka stosowana)
  • Julia Odolińska (3 rok, Biotechnologia)
  • Katarzyna Kupidura (3 rok, Zarządzanie)
  • Natalia Pielecha (1 rok, Bezpieczeństwo narodowe)
  • Wiktoria Dymowska ((1 rok, Bezpieczeństwo narodowe)
  • Martyna Skórska (1 rok, Psychologia)
  • Kamila Głodek (5 rok, Logistyka)
  • Anita Wielgosz (1 rok, Biotechnologia)
  • Amanda Wasilewska (3 rok, Bezpieczeństwo narodowe)
  • Paulina Czapkowska (3 rok, Turystyka i Rekreacja)
  • Urszula Wasil (II rok II st., Finanse i Rachunkowość)
  • Anna Palińska (I rok II st., Prawno-Administracyjny)
  • Anna Jędrzejewska (pracownik, Biuro ds. Kształcenia Ustawicznego)
  • Marta Gil (doktorantka, Wydział Chemii)
  • Alicja Dyguś (I rok II st., Pedagogika Specjalna)
  • Sylwia Matysik (I rok II st., Pedagogika Specjalna)

Trener: Paweł Porzucek

Kierownik drużyny: Piotr Jasiulewicz

Relacje zdjęciowe z turniejów Półfinału AMP w Krakowie i Finału AMP w Poznaniu można obejrzeć w mediach społecznościowych: