Aktualności

Film „Granatowy zeszyt” nominowany do ORŁÓW 2015

Miło nam poinformować, że film „Granatowy zeszyt” według scenariusza i w reżyserii dr hab. Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk został nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY w kategorii „Najlepsza Muzyka”.

To druga nominacja filmu reżyserki w tym prestiżowym konkursie. W 2013 r. film „Komeda, Komeda…” autorstwa p. Ziółkowskiej-Kurczuk zdobył nagrodę ORŁY w tej samej kategorii.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 2 marca.

„Film powstał w oparciu o notatki wybitnego artysty - Witolda Lutosławskiego, które kompozytor prowadził w swoim pamiętniku, gdzie zapisywał prywatne opinie i refleksje na tematy związane z muzyką i sztuką, jak również rolą artysty we współczesnym świecie. "Granatowy zeszyt" to portret genialnego muzyka i próba wniknięcia w fenomen jego twórczości, ale też humorystyczna opowieść o nim samym, jego bliskich i czasach, w których żył.

Narrację w filmie prowadzi m.in. Leszek Możdżer, jednocześnie autor opracowania muzycznego do filmu. W dotarciu do świata artysty pomagają mu spotkania z rodziną Witolda Lutosławskiego i pracownikami instytucji przechowujących cenne materiały, które pozostały po kompozytorze i jego twórczości. W "Granatowym zeszycie" pojawiają się również m. in. Krystian Zimerman, Anne - Sophie Mutter, Steven Stucky, Kazimierz Kord, Krzysztof Zanussi, Julia Hartwig, Grzegorz Michalski, Monika Wolińska, Irena Santor, Jerzy Kornowicz oraz Krzysztof Jakowicz i wielu innych znamienitych gości.”

Źródło: www.filmpolski.pl

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    6 lutego 2015