Aktualności

AZS Student Day na kolejnym wydziale UMCS

Kolejny przystanek akcji propagowania sportu wśród studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej ‒ tym razem inicjatywa zawitała na Wydziale Chemii.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się w październiku. Spotkania ze studentami różnych wydziałów uniwersytetu odbywają się raz w miesiącu. 18 grudnia br. sportowcy oraz trenerzy AZS UMCS Lublin zjawili się na Wydziale Chemii. Tam odpowiadali na pytania chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w klubie uczelnianym. Informacji udzielali między innymi przedstawiciele sekcji siatkówki, piłki nożnej, kolarstwa górskiego czy szachów.

AZS Student Day to wydarzenie cykliczne. Organizujemy je już trzeci raz. W październiku akcja gościła na Wydziale Prawa i Administracji, w listopadzie natomiast na Wydziale Humanistycznym. Tym razem jesteśmy tutaj ‒ na Wydziale Chemii. Staramy się wychodzić naprzeciw studentom, zapoznawać ich z tematyką sportową. Chcemy zachęcać, aby dołączyli do naszego klubu i rozpoczęli w nim swoją przygodę ze sportem. Widać spore zainteresowanie ze strony studentów.

Podczas wydarzeń prezentujemy wiele sekcji akademickich, których przedstawiciele są tu z nami. Ale również zawodnicy z sekcji wyczynowych biorą czynny udział w AZS Student Day! Nasza oferta dla studentów jest naprawdę szeroka. Myślę, że wszyscy zainteresowani znajdą coś dla siebie! ‒ mówi na temat wydarzenia Dominik Małys, koordynator inicjatywy ze strony Biura Sportu i AZS UMCS Lublin. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Wydziałowej Samorządu Studentów Wydziału Chemii i Władzom Wydziału za podjętą współpracę.

Kolejne odsłony imprezy w nowym roku.

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    19 grudnia 2019