Aktualności

„Prezentacja nauki to sztuka” – projekt Instytutu Socjologii z dofinansowaniem MEiN

Z radością informujemy, że Instytut Socjologii UMCS uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – popularyzacja nauki i promocja sportu”. Zespół pod kierownictwem prof. Agnieszki Kolasy-Nowak rozpoczyna realizację projektu pt. „Prezentacja nauki to sztuka. Popularyzacja wyników badań na festiwalu Noc Kultury w Lublinie”. Głównym celem projektu jest wzmocnienie przekonania, że badania społeczne i wiedza naukowa mogą być zrozumiałe i przydatne dla szerokiego grona odbiorców, w szczególności w kontekście działalności na rzecz rozwoju lokalnych społeczności i aktywności obywatelskiej.

Projekt stanowi kontynuację działalności interdyscyplinarnego zespołu badawczego, który od 2017 roku prowadzi badania zjawisk towarzyszących festiwalowi Noc Kultury w Lublinie. Opracowania stworzone przez zespół posłużą do przeprowadzenia serii wydarzeń i aktywności wpisanych w program Nocy, skierowanych do wszystkich uczestników festiwalu. Ponadto, w projekcie udział wezmą eksperci z całej Polski specjalizujący się w komunikowaniu nauki do społeczeństwa. W efekcie działań powstanie m.in. seria podcastów oraz publikacja podpowiadająca, w jaki sposób popularyzować wyniki badań społecznych w szerokim gronie odbiorców.

Projekt będzie miał miejsce od grudnia 2021 do listopada 2023 roku. Wartość dofinansowania uzyskanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki wynosi 100 000 zł. Wartość całego projektu to 118 100 zł. Partnerem w realizacji projektu są Warsztaty Kultury w Lublinie, główny organizator festiwalu Noc Kultury. Projekt został opracowany przez prof. Agnieszkę Kolasę-Nowak i dr Aleksandrę Kołtun.

    Aktualności

    Autor
    Aleksandra Kołtun
    Data dodania
    7 grudnia 2021