XVI SOFT „Kontestacje”

30 marca 2019 r. zapraszamy na trzeci dzień XVI Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kontestacje".

Program

18:00 – "Manekinada" Teatr Stopa | MSW

"Manekinada" Teatr Stopa
reżyseria: Bartosz Pietrzyk

Czym jest kobiecość? Co ją definiuje? Kim jest kobieta dziś? I gdzie w tym wszystkim jest mężczyzna? Spektakl porusza problem identyfikacji kobiety w społeczeństwie oraz norm przypisanych do zagadnień wyglądu i zachowań społecznych kobiet. Kim jest Michał? I czemu Benek ma zawsze przy sobie śliwkę nałęczowską? Na te pytania odpowie Klara.

19:00 – "Wanda Wasilewska" Aleksandra Skorupa | 08

"Wanda Wasilewska" Aleksandra Skorupa
reżyseria: Aleksandra Skorupa

Co by się stało, gdyby Wanda Wasilewska przybyła do nas po ponad 50 latach od własnej śmierci? Jak patrzyłaby na współczesną Polskę? Monodram powstał w oparciu o biografię Wandy Wasilewskiej, postrzeganej zazwyczaj stereotypowo jako zdrajczyni ojczyzny czy kochanka Stalina. To próba "uczłowieczenia" posągu i okazja do poznania postaci, która praktycznie nie pojawia się na lekcjach historii.

20:20 – "Gry i zabawy: Wszyscy jesteśmy z kiedyś" Teatr Politechniki Warszawskiej | MSW

"Gry i zabawy: Wszyscy jesteśmy z kiedyś" Teatr Politechniki Warszawskiej
reżyseria: Kalina Rzeźnik

Spektakl stanowi teatralną wypowiedź dotyczącą zagadnień społeczno-kulturowych z zakresu badań na temat budowania wspólnoty, sposobu kreowania przywództwa w grupie, mechanizmów dominacji oraz uległości. Spektakl stanowi również ubraną w dosyć abstrakcyjną formę refleksję nad współczesnym obrazem świata.

21:20 – Kontestacyjne Konwersacje | BF

Na zakończenie każdego dnia festiwalu odbywają się Kontestacyjne Konwersacje, podczas których widzowie wraz z artystami wymieniają poglądy na temat zaprezentowanych spektakli, a także dyskutują o teatrze studenckim i sztuce zaangażowanej.

BF – Białe Foyer
MSW – Mała Sala Widowiskowa

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku