XVI SOFT „Kontestacje”

28 marca 2019 r. zapraszamy na pierwszy dzień XVI Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”.

Program

17:30 – Debata „Zgoda czy niezgoda. Dylematy teatru studenckiego” | BF

XVI edycję SOFT „Kontestacji” rozpocznie debata pod hasłem „Zgoda czy niezgoda. Dylematy teatru studenckiego” z udziałem przedstawicieli teatrów studenckich i środowiska uniwersyteckiego. Podczas dyskusji zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia jak: idea porozumienia i wspólnoty artystycznej w teatrze studenckim czy miejsce i rola teatru studenckiego w kulturze studenckiej.

19:00 – „Atrapa i Utopia” Iwona Konecka | MSW

„Atrapa i Utopia” Iwona Konecka
reżyser i autor tekstu: Iwona Konecka

To wywód trochę już zmęczonej aktywistki, która co chwilę się poddaje, lecz poddać się nie może. W pseudo-akademickiej formie wykłada widowni sens swoich działań, by za chwilę skontrować go poetycko-teatralnym obrazem. Gdzieś między aulą wykładową a klubem go-go Iwona Konecka prowokuje odbiorców do odklejenia się od codzienności i sięgnięcia wzrokiem w przyszłość do różnych mniej lub bardziej możliwych przyszłości. Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

20:15 – Kontestacyjne Konwersacje | BF

Na zakończenie każdego dnia festiwalu odbywają się Kontestacyjne Konwersacje, podczas których widzowie wraz z artystami wymieniają poglądy na temat zaprezentowanych spektakli, a także dyskutują o teatrze studenckim i sztuce zaangażowanej.

BF – Białe Foyer
MSW – Mała Sala Widowiskowa

Wstęp wolny


Dołącz do wydarzenia na Facebooku