Drugi dzień mistrzostw i drugie zwycięstwo koszykarek

Za nami drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek starszych U19 w Lublinie. Chociaż przed nami jeszcze jedna kolejka starć grupowych, dzisiejsze mecze wyłoniły już trzech półfinalistów. Do play-offów awansowała Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, GTK VBW Gdynia oraz Bogdanka AZS UMCS Lublin.

Pierwsze starcie w grupie B dostarczyło kibicom niesamowitych emocji, gdyż o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydował jeden punkt. Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk wygrała z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 66-65 za sprawą dobrej skuteczności w pierwszej i ostatniej kwarcie. Dzięki swojemu drugiemu zwycięstwu ekipa z Gdańska jest już pewna gry w półfinale. O drugie miejsce gwarantujące kolejną fazę walczyć będzie jeszcze RMKS Rybnik, który wygrał dzisiaj z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 69-43. Zespół z Rybnika najpierw zdobył przewagę, a z czasem konsekwentnie ją podwyższał aż do syreny końcowej.

W grupie A GTK VBW Gdynia notuje kolejne imponujące zwycięstwo i melduje się w fazie play-off. Gdynianki pewnie wygrały 87-37 z MUKS Poznań od początku zaznaczając swoją dominację na parkiecie. Ekipa z Pomorza zawalczy jutro o pierwsze miejsce w grupie z Bogdanką AZS UMCS Lublin, która po zwycięstwie z Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 56-48 również zapewniła sobie awans do półfinału. Po kapitalnej pierwszej kwarcie w wykonaniu lublinianek, którą wygrały 22-12, drużyna z Gorzowa otrząsnęła się i zmniejszyła stratę do gospodyń (29-35). Trzecia kwarta była już jednak całkowicie zdominowana przez zielono-białe, które przy swojej wysokiej skuteczności zmuszały rywalki do oddawania wymuszonych rzutów, których większość nie znajdowała drogi do kosza (33-48). Ostatnie 10 minut było już jedynie formalnością dla AZS-u UMCS, w którego szeregach szczególnie wyróżniła się Julia Jeziorna, zdobywając 20 punktów oraz 9 zbiórek na przestrzeni całego meczu.

Cieszymy się z wygranej, jednak czujemy niedosyt, ponieważ nasza gra może wyglądać dużo lepiej. Pod koniec przeciwniczki zaczęły odrabiać straty, lecz skuteczna obrona utrzymała nas przy prowadzeniu. Mimo słabszego meczu wiemy, że jeżeli każda zagra na 100% swoich możliwości, możemy pokonać każdego. Przed nami kolejne trudne spotkania, ale jesteśmy pewne siebie i będziemy walczyć o każde kolejne zwycięstwo – mówiła po meczu Michella Nassisi, koszykarka Bogdanki AZS UMCS Lublin.

Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski – Bogdanka AZS UMCS Lublin 48-56 (12-22, 17-13, 4-13, 15-8)
Enea: Steblecka (19), Latos (11), Bęczkowska (7), Kościukiewicz (4), Owczarzak (3), Majerska (2), Lewandowska (2), Helwich, Molik, Mochól, Woźniak, Łotarewicz.
Bogdanka: Jeziorna (20), Adamczuk (12), Kuper (7), Kusiak (6), Nassisi (5), Ullmann (3), Pogorzelska (3), Mazurek, Kuniewicz, Dyś, Mitura, Lubecka.

Autor: Michał Długosz