Wayfinding Design na UMCS

Na naszym Uniwersytecie został wprowadzony nowy system oznaczeń kierowania ruchem, tzw. Wayfinding Design - zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jego celem jest ułatwienie poruszania się po naszym kampusie osobom niezaznajomionym dobrze z infrastrukturą uczelni, np. kandydatom na studia oraz nowym studentom. System będzie szczególnie użyteczny dla studentów i pracowników zagranicznych nieznających języka polskiego, gdyż pomoże zorientować się w nowym miejscu. Z Wayfinding Design skorzysta również kadra dydaktyczna.

System nowoczesnych tablic i kierunkowskazów charakteryzuje się minimalistyczną formą, a jego spójność i charakter użytkowy stanowią znaczącą pomoc dla wszystkich osób poruszających się po Domach Studenckich UMCS i Centrum Kultury Fizycznej UMCS, zwłaszcza dla studentów z zagranicy dzięki oznaczeniom w języku angielskim.

Efektem projektu dotyczącego stworzenia systemu oznaczeń kierowania ruchem było także opracowanie Księgi Systemu Identyfikacji Wizualnej Wewnętrznej UMCS (PDF). W ramach Wayfinding Design zostały opracowane specjalne oznakowania budynków: tablice zewnętrze z nazwą obiektu, strzałki kierunkowe, oznaczenia portierni, tablice informacyjne, mapy kampusu UMCS oraz tabliczki wewnętrzne na drzwi.

Planowana jest kontynuacja projektu w celu ujednolicenia wszystkich oznaczeń na kampusie uniwersyteckim.

Wayfinding Deisgn powstał w ramach projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej pt. „Foreigners @ UMCS – kompleksowy zespół działań i rozwiązań systemowych zorientowanych na usprawnienie oraz wzmocnienie instytucjonalne UMCS w zakresie obsługi studentów i kadry z zagranicy” (program „Welcome to Poland”).

    Aktualności

    Data dodania
    30 sierpnia 2019