Dzień Ziemi 2020

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku przypada 50. rocznica obchodów tego międzynarodowego święta. Motywem przewodnim i hasłem obchodów Światowego Dnia Ziemi 2020 jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa - większość inicjatyw i wydarzeń, także to organizowane przez nasz Wydział, nie może odbyć się zgodnie z planem. Tegoroczne hasło skupia się na ogromnym wyzwaniu, jakim jest ochrona zasobów Naszej Planety. Problem ten jest szczególnie widoczny w tym roku w Polsce poprzez panującą suszę i związane z nią pożary lasów. Chcielibyśmy przy tej okazji przypomnieć o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na ochronę naturalnych zasobów.

Na stronie earthday.org mogą Państwo zapoznać się z działaniami na rzecz ochrony klimatu, które prowadzone są na całym świecie.

W tym roku Ministerstwo Klimatu organizuje warsztaty dla nauczycieli i uczniów klas 7-8 oraz uczniów klas ponadpodstawowych pod adresem: https://www.dzienziemiwmk.pl/  (22 kwietnia br. od godz. 11:40)

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznych wydarzeń z okazji Dnia Ziemi, które odbyły się na naszym Wydziale. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli spotkać się znowu, aby móc razem obchodzić ten dzień.

(fot.: Bartosz Proll)

    Aktualności

    Data dodania
    22 kwietnia 2020