Z „HISTAR-em podróże… małe i duże”

Z czym kojarzy Ci się nazwa „turystyka historyczna”? Z podróżowaniem po nieznanych bądź często zapomnianych miejscach, które kryją w sobie niebywałe historie? Z częstymi wyprawami z plecakiem i kompasem w ręku? A może z planowaniem i konstruowaniem własnych tras turystyczno-historycznych, po których lubisz oprowadzać całe grupy zwiedzających?

Jednym słowem: jesteś ciekawy świata, interesujesz się kulturą, historią regionu, przypadkowa uliczka czy zapomniane miejsca stają się dla Ciebie ciekawą opowieścią, którą dzielisz się z innymi. Szeroko pojęta branża turystyczna stanowi dla Ciebie wyzwanie w niedalekiej przyszłości, a umiejętność organizowania swojej pracy w sposób uporządkowany jest u Ciebie na wyciągnięcie ręki. Z wielką ochotą i zaangażowaniem postarasz się o uprawnienia pilota wycieczek krajowych i zagranicznych, a twoje przyszłe biuro podróży stanie się „okrętem”, do którego nieustannie będzie „wsiadało” wielu chętnych.

Zatem, zanim wyruszysz w podróż na studia na kierunek „Turystyka historyczna”, przygotuj plecak, weź do ręki mapę, usiądź wygodnie w fotelu i posłuchaj: wykształcenie turystyczno-historyczne da Ci wiele możliwości rozwoju zawodowego, co więcej, możesz zostać animatorem czasu wolnego dla turystów współpracując z wybraną placówką muzealną czy punktem informacji turystycznej. W swoim turystycznym plecaku schowasz interesujące opowieści, jak również paczkę humorystycznych anegdotek i nietypowych rozrywek, dzięki którym Twoi odbiorcy będą chętni do dalszych podróży… Pamiętaj także, że krajowe i międzynarodowe wymiany studenckie (Erasmus+, MOST) albo aktywność w Kole Naukowym Studentów Krajoznawców UMCS pomogą Ci w realizacji Twoich pomysłów. Krótko mówiąc:

Czy chcesz połączyć pasję z biznesem?
W wirze przygody przepaść z kretesem
i zrobić z tego sposób na życie?
Studia proponujemy najlepsze w świecie!
Więc jeśli lubisz z historią podróże,
te bardzo małe i te całkiem duże,
Turystyka historyczna na Ciebie już czeka!
Chodź do nas na studia i dłużej nie zwlekaj!
                                                    mgr Magdalena Jabłońska-Kwiecień


Grafika: dr Paulina Litka

    Aktualności

    Data dodania
    8 kwietnia 2024