Победители конкурса прошлых годов

Varvara Lymar, Białoruś

Chemia środków bioaktywnych i kosmetyków I st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Pragnę zostać chemikiem w dziedzinie kosmetologii, gdyż uważam, że ludzie mogą ozdabiać świat - dodawać mu nowych kolorów i zapachów. Chciałabym przyczynić się do tego"

Andriy Sedov, Ukraina

Bezpieczeństwo narodowe II st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 "Chcę spróbować się w sferze bezpieczeństwa i porządku. Na dzień dzisiejszy UMCS jest jedną z najbardziej innowacyjnych uczelni na terenie wschodniej Europy"

Oksana Martynova, Ukraina

Geografia II st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"UMCS oraz Geografię wybrałam nieprzypadkowo. Interesuję się problememi wodnymi mojego regionu i chciałabym kontynuować swoją pracę badawczą z wiedzą zdobytą na UMCS"

Roksolana Sotnyk, Ukraina

Zarządzanie I st.

 

 

 

 

 

 

 

 "Zdobywanie wiedzy to nie tylko nauka, ale również możliwość rozwijania swoich zainteresowań w organizacjach studenckich. Zarządzanie to według mnie inwestycja w przyszłość" 

 

Wiktoria Czugunowa, Ukraina

Informatyka II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Jeszcze w szkole interesowałam się naukami ścisłymi, a UMCS jest w czołówce najlepszych uczelni pod względem informatyki"

Katsiaryna Yankova, Białoruś

Fizyka techniczna I st.  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

"Od dawna byłam bardzo zainteresowana fizyką. Często staram się wyjaśnić, skąd pochodzą różne zjawiska w przyrodzie i jest to dla mnie bardzo ciekawe"

Ivan Kysloshchuk, Ukraina

Produkcja medialna I st. 

 

 

 

 

 

 

 

"Pracownicy mediów to oczy, myśli i sumienność społeczeństwa. To właśnie dlatego wybrałem produkcję medialną – pracując w tej dziedzinie, mogę przynieść ludziom najwięcej korzyści"

Julia Ilevych, Ukraina

Kulturoznawstwo I st. 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

"Sztuka, kultura i samorozwój są dla mnie bardzo ważne. Wiem, że UMCS będzie dobrym miejscem na studia"

 

Taisiia Yelisieieva, Ukraina

Chemia środków bioaktywnych i kosmetyków II st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 "W starszych klasach zaczęłam interesować się branżą chemiczną. Wybrałam właśnie wydział Chemii na UMCS ze względu na nowoczesne pracownie i laboratoria."

Inesa Yuzkiv, Ukraina

Ekonomia I st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"UMCS daje mi możliwość uczestnictwa w różnych wydarzeniach, także międzynarodowych. Otwiera również drogę do zagranicznych wymian i praktyk"

Wiktoria Żdaniuk, Ukraina

Produkcja medialna I st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Myślę, że produkcja medialna to najlepszy kierunek dla kreatywnych ludzi. Wybrałam UMCS, bo pomaga studentom zdobyć jak najwięcej potrzebnej w zawodzie wiedzy"

Anna Sakhno, Ukraina

Ekonomia I st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybrałam ten kierunek, ponieważ interesuję się procesami gospodarczymi w skali światowej i regionalnej. Polska, mimo zjawisk kryzysowych, ciągle wykazuje wzrost gospodarczy, dlatego bardzo zależy mi na studiach ekonomicznych właśnie tu"

Iryna Popsui, Ukraina

Produkcja medialna II st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybrałam produkcję medialną, ponieważ interesują mnie media, PR i dziennikarstwo. Jestem osobą twórczą i chcę rozwijać te umiejętności"

Margaryta Szpakowska, Ukraina

Ekonomia I st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Dużo słyszałam o sukcesach UMCS – to właśnie tu chcę uzyskać szeroką wiedzę w zakresie ekonomii i dogłębnie poznać mechanizmy rynku."

Nura Attallakh, Ukraina

Geografia I st.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybrałam dany kierunek studiów, bo odbywa się na nim wiele zajęć i praktyk terenowych. Można również odkrywać dla siebie coś nowego i zajmować się ulubioną aktywnością –  podróżować"

Daria Rżewska, Ukraina

Logistyka I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Logistykę wybrałam dlatego, że dużo czytałam o tym kierunku i zrozumiałam, że na tym kierunku otrzymam potrzebną w życiu wiedzę i znajdę w przyszłości dobrą pracę"

Tatiana Triapitsyna, Rosja

Socjologia II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Bardzo podoba mi się polska kultura i język, dlatego postanowiłam zostać w Lublinie i studiować na UMCS. Wybrałam socjologię, bo chcę zajmować się polsko-rosyjską komunikacją międzykulturową"

Darya Rakava, Białoruś

Politologia I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Mówi się, że jeśli nie interesujesz się polityką, ona zainteresuje się tobą. Nie jest to jednak przyczyna, dlaczego wybrałam politologię. Politolog to człowiek, który ma otwarty umysł i może znaleźć zastosowanie dla swojej wiedzy w różnych sferach życia"

Denis Radchenko, Ukraina

Turystyka i rekreacja I st. 

 

 

 

 

"Wybrałem UMCS, ponieważ ta uczelnia daje dużo możliwości rozwoju własnych pasji oraz planowania swojej ścieżki kariery. Oprócz tego, inspiruje mnie okazja poznania fajnych ludzi z różnymi zainteresowaniami których łączy UMCS."

Kateryna Drozdiuk, Ukraina

Stosunki międzynarodowe II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Dla uzupełnienia swojej wiedzy zdecydowałam się pójść na Stosunki międzynarodowe dla poszerzenia wiedzy o polityce. Postanowiłam wybrać Stosunki międzynarodowe dla wiedzy o procesach przekraczających granice państw"

Anastasia Hodii

Chemia kryminalistyczna I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Uważam, że chemia we współczesnym świecie jest jednym z filarów rozwoju cywilizacji. Owa nauka nadal pozostaje jedną z podstaw wielu innych dyscyplin naukowych. Służy edukacji, rozwojowi osobowości i intelektu człowieka i właśnie to fascynuje mnie od zawsze"

Yana Vovk, Ukraina

Psyhologia I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Interesuję się studiami nad naturą ludzką i chcę pomagać ludziom znaleźć drogę do szczęścia. Wybrałam UMCS, ponieważ uważam, że właśnie tu mogę najlepiej rozwinąć swój potencjał twórczy"

Stanisław Ajgamamdietów, Kazachstan

Politologia Ist

 

 

 

 

 

"Wybrałem UMCS, bo to jest jedna z najlepszych uczelni w Polsce wschodniej, która przeprowadziła konkurs „Talenty w UMCS”, dzięki któremu pojawiła się możliwość bezpłatnego studiowania. Również ta uczelnia znajduje się w pięknym i niedrogim mieście - Lublinie"

Kamila Rubish, Ukraina

Logistyka II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Lublin jest dla mnie miastem kultury i sztuki, miastem młodych i aktywnych. Logistykę wybrałam, ponieważ moim celem jest założenie i prowadzenie własnego biznesu"

Diana Zaiets, Ukraina

Ekonomia I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybrałam ekonomię, bo uważam, że jest to jedna z najważniejszych nauk w naszym życiu. Poza tym, moja mama ukończyła ekonomiczny uniwersytet w Kijowie – powiedziała, że studia będą trudne, ale cudowne"

Olha Pushkar, Ukraina

Logistyka I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Logistyk powinien posiadać zarówno cechy humanisty, jak i umysłu ścisłego, a ja jestem taką osobą. UMCS jest uczelnią nowoczesną i świetnie wyposażoną, co w dużym stopniu wpłynęło na mój wybór"

Yaroslava Karpova, Ukraina

Pedagogika specjalna I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybrałam ten kierunek, ponieważ moja znajoma ze szkoły żyła z mózgowym porażeniem dziecięcym – zrozumiałam, że chcę w przyszłości, jako pedagog, pomagać dzieciom niepełnosprawnym"

Illona Khobosha, Ukraina

Europeistyka I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Europeistyka to kierunek, który jest przyjazny dla studentów zagranicznych, ma również duży wybór języków obcych"

Veronika Zozula, Ukraina

Ekonomia I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybrałam ten kierunek, ponieważ po ukończeniu studiów mogę podejmować pracę w instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż"

Dmytro Sorokhun, Ukraina

Fizyka techniczna II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alina Taran, Ukraina

Animacja kultury I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybrałam UMCS, ponieważ profesorowie pomagają studentom rozwijać swoje talenty i poprawić umiejętności"

Yeva Pyshnyk, Ukraina

Grafika I st. 

 

"Wybrałam UMCS, bo widzę tu możliwośći do realizacji swoich pomysłów i perspektywy działań. UMCS jest otwarty dla studentów chętnych pracować. To mi podchodzi"

Pavlo Sanotskyi, Ukraina

Gospodarka przestrzenna I st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"W 10. klasie w szkole nabrałem chęci do podjęcia studiów w Polsce, więc zacząłem oceniać wszystkie uniwersytety i ważyć za i przeciw. UMCS stał się dla mnie priorytetem"

Pooja Kaushik, Indie

International relations II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"I wanted to do International Relations and I found that the academic curriculum for Masters in International Relations at UMCS is suitable to my liking. Being the winner of Best Applicants Project I also got the opportunity to take part in cultural events like conducting dance workshops and seminars. The weather was a plus point too."

Robert Ainebyona Karokora, Uganda

International relations II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"I am happy that I chose UMCS  I have no regrets, here I have made some new friends and met a community of welcoming people."

Thu Ngân, Wietnam

International relations II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"UMCS offers an English master program in International Relations, which matches my academic interests. When I came here, I found out that the teachers are actually good and we also have some classes with native speakers, so we can improve our language skills as well as broaden our horizons regarding the specialization"

 

Rauf, Azerbejdżan

Socjologia II st. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Farida F-a, Azerbejdżan

Thourism management I st.