Jak edytować czarną i białą listę?

1. Otwórz e-mail "Raport o spamie"

Wiadomość z raportem jest wysyłana dwa razy w tygodniu z adresu spam-raport@mailgate1.umcs.pl. Przesyłany e-mail jest generowany automatycznie i nie należy na niego odpowiadać.

Kliknij obrazek, aby powiększyć

2. Otwórz link "Kliknij TU"

Po wybraniu linku zostaniesz przekierowany do strony internetowej z wykazem wszystkich wiadomości zaklasyfikowanych jako spam.

3. Wejdź do zakładki "Preferencje"

4. Dodawanie adresu do czarnej listy 

a) Otwórz link "czarna..."

Wyświetlone okno to lista zablokowanych adresów e-mail. Jeżeli jest pusta, oznacza to, że blokowane są tylko wiadomości automatycznie klasyfikowane jako spam.

b) Wpisz adres e-mail i kliknij "Dodaj", aby dodać e-mail do czarnej listy

Jeżeli chcesz dodać nowy adres do czarnej listy (listy adresów, z których przychodzi spam), wprowadź do okna adres e-mail i wybierz przycisk "Dodaj".

Jeżeli chcesz usunąć dodany adres, zaznacz go klikając lewym klawiszem myszki, a następnie wybierz opcję "Usuń zaznaczone".

5. Dodawanie adresu do białej listy

a) Wejdź do zakładki "biała..."

Wyświetlone okno to lista adresów e-mail, które system uznaje za spam, a które mimo to chcesz otrzymywać. Jeżeli jest pusta, oznacza to, że nie odblokowałeś jeszcze żadnego adresu.

b) Wpisz adres e-mail i kliknij "Dodaj", aby dodać e-mail do białej listy

Jeżeli chcesz dodać nowy adres do białej listy (listy adresów, które są automatycznie blokowane, a powinny trafiać na Twoją skrzynkę), wprowadź do okna adres e-mail i wybierz przycisk "Dodaj".

Jeżeli chcesz usunąć dodany adres, zaznacz go klikając lewym klawiszem myszki, a następnie wybierz opcję "Usuń zaznaczone".