Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS „Impetus”

Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS „Impetus” rozpoczął swoją działalność w 1984 roku. Od początku związany jest z ACK UMCS Chatka Żaka. Założycielem Zespołu był Zbigniew Kwiatkowski, obecnie kieruje nim Violetta Dryło.

O Zespole Tańca Towarzyskiego "Impetus"

„Impetus” jest formacją taneczną. Oznacza to, że tancerki i tancerze w grupie kilku par realizują wspólną choreografię opartą na zmianach rysunku scenicznego w trakcie trwania układu. Zespół prezentuje barwne i dynamiczne widowiska muzyczno-taneczne na które składają się tańce standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot, quickstep) oraz latynoamerykańskie (samba, cha-cha, rumba, passo doble, jive). Autorami wszystkich prezentowanych przez ZTT UMCS „Impetus” choreografii są Violetta i Dariusz Dryło.

O sile Zespołu stanowią jego członkowie – studenci, którzy z entuzjazmem i pasją realizują taneczne projekty. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli tańca oraz tancerzy grup reprezentacyjnych udaje się utrzymać wysoki poziom tanecznych prezentacji tak od strony artystycznej jak i technicznej. Do mocnych atutów należą również piękne stroje taneczne zaprojektowane i wykonane z uwzględnieniem charakteru poszczególnych tańców.

Dla kogo?

W Zespole funkcjonują grupy taneczne o różnym poziomie zaawansowania, w treningach stale uczestniczy około 100 studentów UMCS.

W zajęciach „Impetusa” udział biorą sympatycy i pasjonaci tańca, realizujący tu swoje hobby. Zespół bierze czynny udział w życiu kulturalnym Uczelni, prezentujemy także nasze widowiska na koncertach, pokazach i imprezach kulturalnych, rozrywkowych oraz charytatywnych.

Dołącz do nas!

Zapisy do grup tanecznych odbywają się w październiku. Wszystkim, którzy zdecydują się na kontakt z tą formą tańca zapewniamy doskonałą naukę i zabawę pod czujnym okiem profesjonalnych nauczycieli. Tempo pracy i zakres programowy są właściwie dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.

Kierownik Zespołu: Violetta Dryło

ZTT Impetus na Facebooku