Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS „Impetus”

Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS „Impetus” rozpoczął swoją działalność w 1984 roku. Od początku związany jest z ACK UMCS Chatka Żaka. Założycielem Zespołu był Zbigniew Kwiatkowski, obecnie Zespołem kieruje Violetta Dryło.

„Impetus” jest formacją taneczną. Oznacza to, że tancerki i tancerze w grupie kilku par realizują wspólną choreografię opartą na zmianach rysunku scenicznego w trakcie trwania układu. Zespół prezentuje barwne i dynamiczne widowiska muzyczno-taneczne, na które składają się tańce standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot, quickstep) oraz latynoamerykańskie (samba, cha-cha, rumba, passo doble, jive).

O sile Zespołu stanowią jego członkowie – studenci, którzy z entuzjazmem i pasją realizują taneczne projekty. Do mocnych atutów należą również piękne stroje taneczne zaprojektowane i wykonane z uwzględnieniem charakteru poszczególnych tańców.

W Zespole funkcjonują grupy taneczne o różnym poziomie zaawansowania, w treningach stale uczestniczy około 100 studentów UMCS.

W zajęciach „Impetusa” udział biorą sympatycy i pasjonaci tańca, realizujący tu swoje hobby. Zespół bierze czynny udział w życiu kulturalnym Uczelni, prezentujemy także nasze widowiska na koncertach, pokazach i imprezach kulturalnych, rozrywkowych oraz charytatywnych.

Zapisy do grup tanecznych odbywają się w październiku oraz w lutym.

Kontakt: impetus@ack.lublin.pl

Siedziba ZTT UMCS Impetus: ACK UMCS Chatka Żaka ul. Radziszewskiego 16

ZTT UMCS na Facebooku