Zaproszenie – prof. Bożena Czech w programie „Login: Nauka”

Zapraszamy do obejrzenia programu telewizyjnego o nauce i naukowcach pn. „Login: Nauka” z udziałem dr hab. Bożeny Czech, prof. UMCS. Program ten będzie emitowany 15 marca 2022 r. o godz. 20.00 (powtórka 16 marca 2022 r. o godz. 17.00) na antenie TVP3 Lublin.

Dr hab. Bożena Czech, prof. UMCS jest pracownikiem Katedry Radiochemii i Chemii Środowiskowej Instytutu Nauk Chemicznych, Wydziału Chemii UMCS w Lublinie i laureatem konkursu SHENG 2 organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

W programie „Login: Nauka” będzie można poznać specyfikę projektu pt.: „Badania usuwania i losów estrów ftalanów w systemie gleba-warzywa przy zastosowaniu flory bakteryjnej endofitycznej immobilizowanej na biowęglu” (SHENG 2), na który w grudniu ubiegłego roku prof. Bożena Czech uzyskała finansowanie o wartości 1 005 000 zł. Tematyka projektu jest bezpośrednio związana z wykorzystaniem materiałów odpadowych w celu otrzymania cennego rolniczo materiału, jakim jest biowęgiel. Biowęgiel zaszczepiony bakteriami endofitycznymi wykorzystany będzie do ograniczenia mobilności zanieczyszczeń takich jak estry ftalanów w glebie podczas uprawy warzyw.

W najbliższym odcinku programu pod redakcją Joanny Sosnowskiej „Login: Nauka” prof. Bożena Czech opowie o badaniach nad rolniczym wykorzystaniem biowęgli.

 Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu „Login: Nauka” w dniu 15 marca 2022 r. o godz. 20.00 (powtórka 16 marca 2022 r. o godz. 17.00) w telewizji TVP3 Lublin lub w Internecie na platformie online TVP Stream . Po emisji w telewizji odcinki będą dostępne na stronie internetowej TVP: https://lublin.tvp.pl/10058981/login-nauka.

 

    Aktualności

    Data dodania
    9 marca 2022