Dlaczego UMCS?

related

Bogata oferta dydaktyczna!
Proponujemy blisko 80 kierunków studiów i ponad 250 specjalności na 12 wydziałach w Lublinie i jednym wydziale zamiejscowym w Puławach.
Na naszej Uczelni studiuje prawie 20 tysięcy studentów!
Sprawdź szczegóły

related

Duża oferta wymian i staży międzynarodowych w takich krajach, jak: Niemcy, Anglia, Dania, Francja, Hiszpania, Maroko, Portugalia, Szkocja czy Szwecja.
Programy wymiany studenckiej

related

Kierunki o profilu praktycznym oraz programy studiów dostosowane do rynku pracy (m.in. chemia techniczna realizowana pod patronatem Azotów Puławy), dające możliwość współpracy z przyszłymi pracodawcami.

related

Atrakcyjne stypendia – najlepsi studenci otrzymują jedno z najwyższych w Polsce stypendiów rektora!
Sprawdź aktualne stawki

related

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się na I miejscu w Polsce w kategorii „Umiędzynarodowienie uniwersytetów”, osiągając najwyższy współczynnik umiędzynarodowienia – 6,72%. Jesteśmy otwarci na cudzoziemców, których liczba zwiększa się z roku na rok, a obecnie wynosi około 1700.  
Sprawdź szczegóły

related

Liczne ogólnouczelniane organizacje studenckie, takie jak Samorząd Studentów, Aegee, Aiesec oraz ponad 80 kół naukowych i organizacji działających na wydziałach.
Zobacz więcej

related

Profesjonalne doradztwo edukacyjne i zawodowe Biura Rozwoju Kompetencji, które oferuje także diagnozę potencjału osobistego oraz coaching kariery, a takze publikuje oferty pracy, praktyk i staży.
Sprawdź szczegóły

related

Akademiki o wysokim standardzie – do dyspozycji studentów jest aż 2800 miejsc w 9 akademikach.
Sprawdź szczegóły

related

Miasteczko Akademickie w centrum Lublina – unikatowy kampus studencki w centrum miasta: budynki dydaktyczne, akademiki, kluby, obiekty sportowe i kulturalne oraz biblioteka.
Zobacz nasze miasteczko z lotu ptaka
Sprawdź mapę naszego Kampusu 

related

Lubelski Rower Miejski – dzięki stacji znajdującej się w sercu Miasteczka Akademickiego dojedziesz rowerem do każdego wybranego przez siebie miejsca. W Lublinie i Świdniku dostępnych jest aż 700 rowerów zlokalizowanych w 127 stacjach wypożyczeń.
Więcej na www

related

Akademickie Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka – od 55 lat wspiera i popularyzuje kulturę studencką. To miejsce wielu imprez kulturalnych, koncertów, spotkań z artystami, przeglądów filmowych i teatralnych. Można zdobyć tam pierwsze dziennikarskie szlify - w Radiu Centrum i TV UMCS czy magazynie „Pismo Folkowe”.
Czytaj więcej 

related

Sport na najwyższym poziomie – sukcesy zarówno w Akademickich Mistrzostwach Polski, jak i  najwyższych ligach państwowych - nasze koszykarki grają w Tauron Basket Lidze Kobiet. Kibicuj naszym drużynom:
www.azs.umcs.lublin.pl

related

Bogate zasoby Biblioteki Głównej UMCS – blisko 1 mln książek, 400 tys. czasopism i 300 tys. jednostek zbiorów specjalnych w wersji tradycyjnej oraz blisko 5 tys. książek w wersji elektronicznej.
www.bg.umcs.pl

related

Program Absolwent zapewnia korzyści po ukończeniu studiów, m.in. szeroki wybór zniżek i promocji na ofertę UMCS, instytucji kulturalnych oraz partnerów programu. Sprawdź:
www.absolwent.umcs.pl

related

Nowoczesna baza dydaktyczna – studenci korzystają z dobrze wyposażonych obiektów i laboratoriów.

related

UMCS to solidna i doceniana marka – otrzymaliśmy tytuł Uczelni Liderów i Uczelni Przyjaznej Pracodawcom.
Szczegółowe informacje

related

Akademickie Radio Centrum to niepowtarzalne radio studenckie, które nadaje na częstotliwości 98,2 FM.
Posłuchaj online