Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia jest rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, złożenie kompletu dokumentów oraz uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 150 złotych.
Wymagane dokumenty:
- podanie wygenerowane z systemu IRK;
- odpis lub poświadczona przez uczelnię kopia dyplomu ukończenia studiów uprawniających do podjęcia kształcenia na studiach podyplomowych. W przypadku ukończenia uczelni wyższej za granicą, kandydat składa oryginał dyplomu oraz tłumaczenie na język polski potwierdzone przez upoważnione instytucje, a także dokument potwierdzający nostryfikację dyplomu lub zaświadczenie o zwolnieniu z postępowania nostryfikacyjnego;
- dwie aktualne fotografie kandydata, spełniające wymagania obowiązujące przy wydawaniu dokumentów tożsamości;
- kserokopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata;
- pokwitowanie wpisowego wniesionego na właściwe konto. Wpisowe zostanie zaliczone na poczet czesnego za pierwszy semestr studiów. Na blankiecie przelewu należy wpisać kierunek studiów podyplomowych;
Zasady przyjęć:
Złożenie kompletu dokumentów, w tym odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych w wymienionych niżej dziedzinach.
Kandydaci będą rekrutowani do jednej z trzech grup:
- Grupa menadżerska - wymagane studia conajmniej pierwszego stopnia na kierunkach: ekonomicznym, zarządzania, nauk społecznych lub pokrewnych.
- Grupa inżynierska - wymagane studia conajmniej pierwszego stopnia na kierunkach: politechnicznych lub fizyki.
- Grupa stylistów - wymagane studia co najmniej pierwszego stopnia na kierunkach plastycznych lub architektonicznych.
Nie wyklucza to absolwentów innych kierunków studiów, ale we wszystkich przypadkach wymagane są uzdolnienia techniczne, umożliwiające zrozumienie budowy i działania projektowanych wyrobów, oraz umiejętność czytania dokumentacji technicznej (rysunków technicznych). Dodatkowym atutem, mogącym wpłynąć pozytywnie na osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia, jest doświadczenie zawodowe uczestników w zakresie wzornictwa przemysłowego.
Kandydatów na listę słuchaczy kwalifikuje kierownik studiów według kolejności zgłoszeń. W razie nadmiaru kandydatów a także w przypadku kandydowania na studia absolwenta spoza w/wym. kierunków studiów, obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna polegająca na rozwiązaniu zadania i słownej prezentacji rezultatu.
Brak rekrutacji na semestr zimowy roku akademickiego 2016/2017
Opłata za semestr:
1 500 zł
Informacji udziela:
Sekretariat Instytutu Sztuk Pięknych
al. Kraśnickie 2B, pok. nr 9
20-718 Lublin
tel.: 81 537 69 24; 537 69 40