Wystawa „Przekaz linorytniczy” dra hab. Adama Panka

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Przekaz linorytniczy” dra hab. Adama Panka z Zakładu Wypukłodruku UMCS, który odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 w Muzeum UMCS (nowe skrzydło Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11).

Dr hab. Adam Panek ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w 1979 roku. W swojej pracy artystycznej poświęcił się głównie linorytowi, tradycyjnej formie graficznej. Na dorobek artystyczny grafika składa się 181 wystaw graficznych zbiorowych oraz 35 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Dr hab. Adam Panek jest członkiem Związku Artystów Plastyków – Oddział w Lublinie. W latach 1993-2012, działając w Stowarzyszeniu Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, promował sztukę współczesną w ważnych ośrodkach artystycznych. Współpracuje z artystami plastykami Grupy Emocjonalistów USA–Polska z siedzibą w Nowym Jorku. Reaktywował po 17 latach Konkurs na Rysunek im. M. E. Andriollego w Nałęczowie, nadając mu rangę konkursu międzynarodowego. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 i 2013 r. oraz brązowego medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2014 r.). Uprawia grafikę (linoryt), rysunek, ekslibris.

Wystawę będzie można oglądać do września 2019 r.

Wstęp jest wolny.

Organizatorami wystawy są: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski oraz Muzeum UMCS w ramach projektu Galeria Objazdowa Sztuki 2019.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    7 czerwca 2019