Wyniki 2019

13 czerwca 2019 r. na terenie Parku Akademickiego odbył się XXII Bieg o Puchar Rektora UMCS. W zawodach wzięło udział 95 osób oraz 10 pięcioosobowych drużyn z 8 wydziałów oraz AZS UMCS rywalizujących w sztafetach.

Zwycięzcą sztafet został Wydział Ekonomiczny w składzie: Ewelina Berlińska, Małgorzata Podkańska, Michał Kitliński, Cezary Mirosław, Łukasz Jasiński.

Drugie miejsce zajął Wydział Chemii w składzie: Ilona Mandziuk, Aldona Nowicka, Paulina Madejska, Michał Piróg, Mateusz Ochab.

Trzecie miejsce zdobył Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki w składzie: Eliza Jackowska-Boryc, Maria Shpak, Szymon Żywko, Tymoteusz Chojecki, Przemysław Matuła.

Kolejne miejsca zajęli reprezentanci: Wydziału Humanistycznego (drużyna nr 2), Wydziału Humanistycznego (drużyna nr 1), Wydziału Politologii, Wydziału Filozofii i Socjologii, Wydziału Biologii i Biotechnologii, AZS UMCS i Wydziału Prawa i Administracji.

W rywalizacji open pierwsze miejsce zajął Michał Piróg – student na kierunku Chemia, drugie – Adam Grudziński, student na kierunku Kreatywność społeczna, a trzecie – Mateusz Gajur, student na kierunku Finanse i rachunkowość. Wszyscy zawodnicy reprezentowali jednocześnie kategorię M-20.

Wśród pań najszybsza była Joanna Szmit, absolwentka kierunku Turystyka i rekreacja, drugie miejsce zajęła Małgorzata Podkańska, studentka na kierunku Logistyka, a trzecie Ilona Mandziuk, studentka na kierunku Chemia. Panie reprezentowały kategorię K-20.