Wykładowcy

Kadrę dydaktyczną stanowią doświadczeni specjaliści dziedzinowi, praktycy oraz pracownicy naukowi UMCS.

 

 Aneta Pisaniec

Dziennikarka, stylistka oraz producentka sesji zdjęciowych.

Przygodę z mediami rozpoczynała w TVN Style. Tworzyła sesje dla magazynu Art&Business, Obecnie pisze artykuły poświęcone modzie dla polskiego wydania Business Insider Polska. Pracowała dla projektantek mody, m.in. Sylwii Romaniuk i Anny Krzyżanowskiej. Organizowała i stylizowała pokazy mody, ostatnio zaczęła pracę nad własną kolekcją.

Jej wielką pasją jest moda i kreowanie wizerunku. Odpowiada za kreację znanych ludzi i firm takich jak Revlon Professional Polska. Ponadto z przyjemnością pomaga tworzyć nowe kulturalne miejsca na mapie Warszawy. Współpracuje z fundacją One Day, która co roku organizuje gwiazdkę dla dzieci z domów dziecka z całego kraju. Tworzy projekty CSR dla firm opierające się na promocji sztuki i kultury w swojej agencji White Lion Project.

Naszym studentom Pani Aneta pomoże w stworzeniu spójnego wizerunku i odpowiednim doborze eventowych strojów. Jak sama stwierdza: „Strój to narzędzie komunikacji. Chcę przekazywać ludziom informacje, bez potrzeby mówienia o nich”

 

Barbara Wybacz

To Absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa UMCS oraz dyplomacji kulturalnej w Collegium Civitas w Warszawie. Uzyskała najpierw dyplom licencjata o specjalizacji Antropologia i socjologia kultury oraz Media, a następnie tytuł magistra kulturoznawstwa w specjalności krytyka sztuk plastycznych. Od czasów szkoły podstawowej zaangażowana w działalność społeczną i obywatelską. Od 2014 roku Zastępczyni Dyrektora ds. Programowych Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, jednej z największych instytucji kultury w Europie Środkowo-Wschodniej.

Od ponad 15 lat zawodowo działa w dziedzinie kultury jako menedżerka, producentka, inicjatorka i kuratorka działań w obszarze sztuki nowoczesnej i działań z zakresu edukacji kulturalnej oraz artystycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w różnych obszarach biznesu i instytucjach publicznych, m.in.: w biurze nieruchomości, branży MICE, w instytucjach kultury. Przez pięć lat organizowała Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City / Otwarte Miasto, pracując z wieloma wybitnymi artystami polskimi i zagranicznymi oraz wspaniałymi kuratorkami i kuratorami, m.in.: Andrzejem Krukowskim, Krzysztofem Żwirblisem, Moniką Szewczyk, Waldemarem Tatarczukiem, Andą Rottneberg.

Spełnia się jako wykładowczyni i szkoleniowiec, prowadzi zajęcia z zarządzania i myślenia projektowego. Od 2010 roku pracowała przy projekcie Centrum Spotkania Kultur. Jest autorką biznes planu dla CSK, uczestniczyła we wszystkich etapach realizacji inwestycji według projektu architekta Bolesława Stelmacha.

 

Łukasz Borkowski

Dziennikarz, prezenter, fotograf.

W latach 2004-2008 współpracował jako prezenter radiowy w Radiu Centrum. Od ponad 17 lat pracuje w TVP 3 Lublin. Jest współtwórcą programu kulturalnego "Przeglądarka kulturalna", a w latach 2011-2016 był prezenterem pogody.

Od 17 lat prowadzi Telewizyjny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaś w roku 2015 i 2016 został autorem i realizatorem scenariusza Telewizyjnego Finału WOŚP. Od 2014 prowadzi autorski program muzyczny "Przestrzeń Dźwiękowa", dzięki któremu został laureatem nagród dla najlepszego autora programów kulturalnych TVP (w 2015 i 2017 r.).

Łukasz jako aktor odgrywa postać Entera w programie dla dzieci "Jedynkowe Przedszkole".

Od ponad 15 lat zajmuje się konferansjerką, współpracując między innymi z największymi agencjami eventowymi i korporacjami w Polsce. Poprowadził ponad 1500 wydarzeń.

Jest trenerem komunikacji medialnej i wystąpień publicznych. To jeden z dwóch trenerów, którzy zajmują się dziennikarstwem mobilnym (MOJO). Wraz z Olgą Michalec Chlebik wprowadził w oddziałach regionalnych TVP technikę "Mobilnego dziennikarstwa" z wykorzystaniem smartfonów do realizacji działań reporterskich.

Prywatnie pasjonat fotografii i krótkich form filmowych, a także czynny zawodnik biegów wojskowych i przeszkodowych OCR.

 

 Jan Matysik

W 2008 roku był nominowany do nagrody „Osobowość Roku 2008” przez miesięcznik MICE Poland. To ekspert ds. public relations i komunikacji marketingowej, a ponadto trener i konsultant w tym zakresie.

Jest prezesem zarządu Cumulus Agencja Reklamowa + Cumulus PR Sp. z o.o. oraz członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (2009-2011), a obecnie członkiem Rady Nadzorczej PSPR.

Prowadził blisko 100 specjalistycznych szkoleń z obszaru PR i komunikacji marketingowej.

Autor licznych publikacji prasowych nt. PR i komunikacji w biznesie. Dotychczas realizował działania z zakresu PR i komunikacji biznesowej dla kilkudziesięciu wiodących firm w Polsce.

 

Jarosław Koziara

Jarosław Koziara to performer, artysta plastyk z Lublina. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Właściciel firmy i wydawnictwa „Koziara Tararara” (Kokoryny – czyli opowieści dziwnej treści).

Jest stałym felietonistą Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM. Autor:
kilkudziesięciu scenografii teatralnych, plenerowych i telewizyjnych,
opraw scenograficznych wielu koncertów halowych i zewnętrznych,
kilkuset okładek do płyt, książek, plakatów, znaków graficznych,
projektów wnętrz.

Podróżnik, który „żyje sztuką, dla sztuki i ze sztuki”.

 

Nina Żukowska

Założycielka firmy Świat Eventów (partnera merytorycznego naszego kierunku), właścicielka agencji eventowej New Event Story. Jest laureatką dwóch statuetek konkursu Złote Spinacze i nagrody TOP Event 2016. Realizuje się również jako trener eventowy.

Jako wykładowca współpracuje ze Szkołą Mistrzów Reklamy.

Ponadto Nina to pasjonatka komunikacji event marketingowej oraz praktyk w zakresie organizacji wydarzeń, organizatorka największego pokazu VR w Polsce.

 

    dr hab. prof. nadzw. Urszula Kusio
    prof. dr hab. Teresa Pękala
    dr hab. Andrzej Kapusta
    dr Dominika Polkowska
    dr Katarzyna Mieczkowska
    dr Monika Baczewska – Ciupak
    dr Stefan Münch
    mgr. inż. Patryk Kuś
      mec. Magdalena Kossak
    mec. Adrian Kossak
    mgr Izabela Ejtel
    mgr Artur Sójka
   Sylwia Guz
    Bartosz Pyczek
    Dariusz Breś
    … i inni.