Dni Fantastyki UMCS 2016

Koło Naukowe Anglistów UMCS zaprasza studentów, uczniów, nauczycieli akademickich, a także osoby niezwiązane z życiem Uczelni na drugą edycję Dni Fantastyki UMCS.

18-19 kwietnia 2016 r.
Sala Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS
Lublin, Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a

Celem konferencji jest propagowanie gatunków science fiction i fantasy. Obydwa bywają często lekceważone i uważane za formy bezmyślnej rozrywki, która bazuje na utartych schematach. Założeniem konferencji jest ukazanie, że zarówno fantasy jak i science fiction nie tylko poddają się głębokiej analizie pozwalającej na zastanowienie się nad współczesnym światem, ale też bezpośrednio odzwierciedlają wiele jego problemów.

Organizatorów interesują 20-minutowe prelekcje obejmujące szeroki zakres tematów: od książek, poprzez filmy i seriale, aż po gry oraz inne teksty kultury. Zależy im na interdyscyplinarnym charakterze konferencji i udziale przedstawicieli różnych dziedzin nauki.

Zgłoszenie zawierające tytuł wystąpienia i krótki abstrakt (do 300 słów), imię, nazwisko i adres e-mail prelegenta oraz wypełniony formularz należy przesłać na adres dnifantastykiumcs@gmail.com do 15 marca 2016 r.

UWAGA: Organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania abstraktów do 25 marca 2016 r.

Formularz dostępny jest w pliku word, 112 KB - kliknięcie w tekst Formularz Dni Fantastyki 2016 spowoduje otwarcie okna pobrania dokumentu.

Opłata konferencyjna wynosi 5 PLN i obejmuje udział w wykładach konferencyjnych, przerwach kawowych i poczęstunkach.

Program konferencji zostanie ustalony do końca marca 2016 roku.

Informacje znajdują się również na stronie Koła Naukowego Anglistów pod adresem http://www.umcs.pl/pl/dzien-fantastyki,9313.htm

Załączniki

    Aktualności

    Autor
    Urszula Kurzątkowska
    Data dodania
    16 marca 2016