Wydział Chemii

22 kwietnia odbył się webinar Wydziału Chemii. 

Studenci Wydziału Chemii podczas wirtualnego spaceru pokazali najważniejsze, ale też najciekawsze miejsca na wydziale.  Obejrzyj specjalnie przygotowany materiał i zobacz gdzie kształcą się studentki i studenci wszystkich specjalności w ramach jednego kierunku Chemia na studiach I i II stopnia. Poznaj nowoczesne sale i laboratoria, w których będą odbywały się Wasze przyszłe zajęcia. 

Działania w ramach organizacji studenckich na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie dają możliwość rozwoju indywidualnych pasji i zainteresowań naukowych, ale także sprzyjają nowym relacjom ze studentami wszystkich specjalności i roczników na kierunku chemia. W materiale filmowyn przekonają Was o tym członkowie następujących kół naukowych i organizacji studenckich: Studenckie Koło Naukowe Chemików „Alkahest”, Studenckie Koło Naukowe Chemików „Bioaktywni”, Studenckie Koło Naukowe Chemików „Sherlock”, Samorząd Studentów Wydziału Chemii UMCS, RWSS WCH.

Zapraszamy także do obejrzenia wykładu naukowego pt.: „Technologie fotoniczne i światłowodowe”. Dr hab. Paweł Mergo prof. UMCS z Pracowni Technologii Światłowodów przybliży wiedzę o unikalnych technologiach, dzięki którym na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie wytwarzane są światłowody stosowane w telekomunikacji, inżynierii oraz w nowoczesnym przemyśle 4.0.