Wydarzenie: Studiuj w Lublinie, Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Szeroki wybór kierunków, rozbudowana baza naukowo-dydaktyczna, współpraca z biznesem i rozwój najnowszych technologii… to zaledwie kilka spośród wielu unikatowych cech stanowiących znak rozpoznawczy największej uczelni Wschodniej Polski. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z sukcesami łączy naukę, dydaktykę, sport i kulturę akademicką. A to wszystko na 12 lubelskich wydziałach, około 90 kierunkach studiów oraz 300 specjalnościach. Przekonaj się sam!

Każdego dnia będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania w różnorodnych kołach czy stowarzyszeniach – możesz wybierać z puli około 130 organizacji! Dołączając do społeczności Naszych żaków znajdziesz się wśród 16 tysięcy studentów, z czego blisko 1600 pochodzi z zagranicy. UMCS to nie tylko możliwość zdobycia bezcennej wiedzy – to także okazja do wszechstronnego rozwoju językowego, kulturalnego, artystycznego czy fizycznego.

21 marca br. w godz. 10–14 na placu Litewskim w Lublinie odbędzie się wydarzenie „Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023”. Tego dnia spotkaj się z nami w plenerze i przekonaj, jak bogatą ofertę posiada największa w tej części Polski uczelnia! To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania wartościowych relacji, a także uzyskania szeregu przydatnych informacji o nowoczesnej edukacji.

Pod namiotami UMCS porozmawiasz z pracownikami Biura Promocji, Biura Rekrutacji oraz Biura Rozwoju Kompetencji (zarówno tych miękkich, jak i twardych), którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, dotyczące poszczególnych kierunków oraz procesu rekrutacji. Znajdzie się tutaj odpowiednia przestrzeń do rozmowy z doradcą zawodowym oraz specjalistą zajmującym planowaniem i realizowaniem ścieżki edukacji i kariery. Wszechstronna wiedza i doświadczenie naszego eksperta z pewnością będzie dla Ciebie dużym wsparciem. Ponadto, studenci z różnych kierunków opowiedzą co ciekawego kryją mury ich Wydziałów. Będą oni reprezentować też liczne koła naukowe i organizacje studenckie. Przedstawią specjalnie przygotowane zagadnienia, konkursy czy pokazy.

Dodatkowo w tzw. Strefie Chilloutu przygotowaliśmy specjalne miejsce odpoczynku. To właśnie tam Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zaprosi odwiedzających do studia telewizyjnego. Każdy będzie mógł sprawdzić się przed kamerą i poczuć, jak „gwiazda srebrnego ekranu”. Ponadto, wśród puf i leżaków znajdzie się przestrzeń do gier – planszowych, strategicznych czy łamigłówek. Członkowie kół naukowych zaproszą do udziału w konkursach, natomiast artyści do obejrzenia etiudy teatralnej bądź wysłuchania muzyków.

Tuż obok Akademicki Związek Sportowy poprowadzi zmagania sportowe. Sprawdzisz siłę swoich mięśni oraz wytrzymałość fizyczną. Na specjalnie przygotowanym trenażerze przetestujesz formę na nadchodzące wiosnę i lato.

A to tylko część z bogatej oferty przygotowanych przez UMCS na ten dzień atrakcji. Przyjdź i spędź z nami ten pierwszy Dzień Wiosny – gwarantujemy garść przydatnych informacji, masę atrakcji i wiele pamiątek oraz konkursowych nagród. Czekamy zarówno na tegorocznych, jak i przyszłych kandydatów na studia! Do zobaczenia!

Dołącz do wydarzenia!

Szczegółowy opis i atrakcje towarzyczące

Źródło: UMCS

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA DRZWI OTWARTE WYDZIAŁU ARTYSTYCZNEGO, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 24 MARCA