Wydarzenie charytatywne dla Izy Wlizło

Dnia 17 lutego 2017 roku w ACK Chatka Żaka odbyło się „Wydarzenie Charytatywne dla Izy Wlizło”, zorganizowane przez Samorząd Studentów WPIA UMCS we współpracy z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Wewnętrznego UMCS i Akademickim Centrum Kultury UMCS. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na nowy wózek inwalidzki dla Izy Wlizło, studentki I roku administracji, która zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Wydarzenie rozpoczął kiermasz prac plastycznych przekazanych przez studentów Wydziału Artystycznego UMCS, podczas którego można było nabyć dzieła wykonane różnymi technikami malarskimi. Na szczególną uwagę zasługuje oprawiona grafika przedstawiająca Belweder, którą w uznaniu dla celu zbiórki przekazał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Punktem kulminacyjnym wieczoru były występy: lubelskiego zespołu Pasażer oraz finalistki VII edycji The Voice of Poland – Katarzyny Góras, której akompaniowali Mateusz Roger Strzempa (fortepian) i Błażej Ludwiczuk (gitara).
W przerwie pomiędzy koncertami odbywała się loteria, w czasie której każdy, kto zakupił bilet na koncert mógł wygrać jedną z nagród ufundowanych przez firmy ETS GLOBAL, BeActive oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, Fundację Inicjatyw Akademickich, Biuro Promocji UMCS, a także studencką kawiarnię Le’ Żak.
Prowadzącymi wydarzenie byli: przewodnicząca Komisji Projektów i Kultury RWSS – Małgorzata Czubak oraz wiceprzewodniczący RWSS – Adam Sarzyński.

W promocję wydarzenia zaangażowały się również lokalne media, takie jak Telewizja Polska Lublin, Radio ER oraz Radio Centrum, dzięki których uprzejmości organizatorzy wydarzenia mogli dotrzeć do szerszego grona odbiorców.
Podczas akcji charytatywnej udało się zebrać kwotę w wysokości 3 500 zł. Całkowity dochód z wydarzenia został przeznaczony na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Izy.

Pragniemy wyrazić najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich partnerów, sponsorów oraz innych podmiotów, które zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy i organizację wydarzenia.

Relacja TVP Lublin z Wydarzenia - link do strony na Facebooku

Galeria zdjeć: