Rusycystki z wizytą w szkole patronackiej

31 marca br. w I LO im. Władysława Broniewskiego w Świdniku odbył się Dzień Języków Obcych. Z tej okazji na zaproszenie organizatorów szkołę odwiedziła dr Ewa Białek z Instytutu Filologii Słowiańskiej wraz z podopiecznymi, czterema studentkami z Koła Naukowego Rusycystów – Krystsiną Alizar, Moniką Borys, Anną Głowacką oraz Eweliną Szubą. Podczas spotkania z licealistami przedstawicielki SKNR opowiedziały o swojej działalności w kole naukowym, a także przeprowadziły warsztaty kulturowo-językowe, poświęcone słowiańskim kukiełkom obrzędowym. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się zarówno w rozmowę z gośćmi z UMCS, jak i robienie kukiełek tradycyjnym sposobem (bez użycia igły). Wizyta w szkole była zarazem okazją do przedstawienia oferty dydaktycznej w zakresie języków słowiańskich. Świdnickie liceum jest objęte patronatem naukowym IFS od 2008 r., należy też do szkół partnerskich naszej Uczelni.
[Tekst i zdjęcia: E. Białek]

Wydarzenia - 2017