Talenty są wśród nas

Oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Lublinie uświetnił występ zespołów ludowych działających przy lubelskich uczelniach, wśród których był także Zespół Tańca Ludowego UMCS.

Jego członkami są Katarzyna Król oraz Karol Nocek, studenci I roku rusycystyki II stopnia. Podczas uroczystości Zespół Tańca Ludowego UMCS zatańczył poloneza Ogińskiego („Pożegnanie Ojczyzny”) i m.in. mazura ułańskiego. Były to występy wykonane przez 12 par w przepięknych strojach z okresu Księstwa Warszawskiego. Poza występem na Placu Litewskim lubelscy tancerze wraz z mieszkańcami Lublina wspólnie zatańczyli poloneza. Orszak wyruszył spod lubelskiego Ratusza, mogli do niego dołączyć wszyscy chętni. Karol Nocek jest jednym z głównym tancerzy w swojej grupie, w zespole tańczy od 2013 r. Członkami Zespołu są studenci z różnych kierunków, m.in. finanse i rachunkowość, studia wschodnioeuropejskie, lingwistyka stosowana, analityka chemiczna, prawo, stosunki międzynarodowe, chemia kryminalistyczna i in.

[tekst i foto: E. Białek]

11 maja 2016