Język rosyjski na wesoło

"Dzień Języków Obcych" w I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku

W dn. 25 kwietnia 2016 r. studentki z Koła Naukowego Rusycystów uczestniczyły w Dniu Języków Obcych, który odbył się w I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku, szkole partnerskiej UMCS. W przygotowanych przez Koło warsztatach pt. „Język rosyjski na wesoło” wzięli udział licealiści z tej szkoły, a także uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku. Koło przygotowało prezentację na temat swojej działalności, a także różne ćwiczenia uwzględniające motyw przewodni warsztatów – rosyjskie bajki i baśnie. Studentki zaprezentowały się profesjonalnie, aktywnie włączając uczniów do wspólnej pracy i zachęcając ich zarazem do nauki tego języka słowiańskiego. Dla najbardziej aktywnych uczniów przewidziano drobne nagrody, wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali też materiały promocyjne ufundowane przez Centrum Promocji UMCS. Warsztaty poprowadziło 6 studentek z Koła: Krystsina Alizar, Monika Borys, Iga Jaśkowiak, Justyna Lutomska, Wiktoria Łukasiewicz i Ewelina Szuba. Prezentację na temat działalności Koła przygotowały Edyta Korsak, Wiktoria Staszkiewicz oraz Paulina Zbieć. UMCS w Świdniku reprezentowało także Studenckie Koło Naukowe Anglistów, które przygotowało warsztaty pt. „Technologia krajów anglojęzycznych”. Wraz ze studentami w Dniu Języków Obcych uczestniczyła p. Katarzyna Kociuba z Biura Promocji, opiekun Koła dr Ewa Białek, sprawująca opiekę merytoryczną nad programem studentek IFS, a także p. Marzena Bichta z Biura Karier UMCS. Udział kół naukowych w Dniu Języków Obcych jest częścią projektu realizowanego w ramach współpracy UMCS ze szkołami partnerskimi.

[Opr. Ewa Białek]

4 maja 2016