Wykład o Patronce UMCS podczas Dnia Ziemi

Fot. Bartosz Proll

21 kwietnia br. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zorganizowali jubileuszowe obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Jest to inicjatywa globalna, której głównym celem jest promowanie w społeczeństwie podejścia ekologicznego oraz budowanie postawy wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Już po raz 10. pracownicy oraz studenci UMCS w Lublinie, włączając się w tę akcję, zaproponowali uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych szeroką ofertę wykładów, warsztatów, zajęć terenowych, wystaw, gier oraz konkursów.
Podczas obchodów Dnia Ziemi dzieci miały także okazję uczestniczyć w wykładzie Anny Bukowskiej, pt. "Maria - największa czarodziejka świata". W trakcie zajęć dzieci ubrane były w fartuchy laboratoryjne oraz robiły proste eksperymenty. Spotkanie przygotowano w ramach jubileuszu 150-lecia urodzin Marii Curie-Skłodowskiej.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Ziemi na UMCS:

24 kwietnia 2017