Wykład inauguracyjny o Patronce UMCS oraz Nagroda "Marii Curie"

W najbliższy poniedziałek, 23 października br. o godz. 10.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 na UMCS. Podczas wydarzenia nie zabraknie także ważnych akcentów związanych z Patronką Uniwersytetu.

fot. Bartosz Proll

Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 150. rocznicy urodzin Noblistki prof. Jerzy Dudek z Zakładu Fizyki Matematycznej UMCS wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Maria Curie-Skłodowska – dokonania i ich znaczenie dla współczesnej nauki”. Będzie to doskonała okazja do przybliżenia sobie osiągnięć i sylwetki tej wielkie uczonej. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

Ważnym punktem inauguracji będzie także wręczenie Nagrody Naukowej "Marii Curie" ufundowanej przez Uniwersytet. Wyróżnienie można otrzymać za wyjątkowo ważne dla danej dyscypliny indywidualne lub zespołowe osiągnięcia i odkrycia naukowe uzyskane w ostatnim roku akademickim. W szczególny sposób zaliczają się do nich oryginalne, opublikowane prace naukowe i monografie, patenty oraz nowe metody badań. 

W tym roku Nagroda będzie przyznawana po raz piąty. Laureatami jest zespół naukowców w składzie: prof. Jerzy Węcławski, prof. Helmut Pernsteiner, dr Robert Zajkowski oraz dr Markus Dick za  "Nowatorskie osiągnięcia i wkład naukowy w rozwój badań firm rodzinnych w Polsce". 

 

    Wydarzenia

    Data dodania
    18 października 2017