Patronka UMCS podczas Drzwi Otwartych

"UMCS. Zadbaj o swoją przyszłość" pod takim hasłem w tym roku odbędą się Drzwi Otwarte UMCS, czyli jedno z największych wydarzeń skierowanych do kandydatów na studia. Podczas akcji dajemy szansę, aby młodzież zobaczyła, jak studiuje się na UMCS i dlaczego warto stać się częścią społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu.

Zapraszamy już 24 marca do Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" oraz na poszczególne wydziały Uczelni. Startujemy o godz. 9:00. Dla naszych kandydatów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Chcemy pokazać, że studiowanie to nie tylko egzaminy, kolokwia i nieprzespane noce, ale również zabawa, możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc oraz odkrycie w sobie nowych zainteresowań i pasji.

W bogatym programie Drzwi Otwartych UMCS nie zabraknie także punktów dotyczących Patronki Uniwersytetu.

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki dr Bożena Zgardzińska wygłosi wykład pt. "Maria Skłodowska-Curie - życie i dorobek naukowy". Zapraszamy w godz. 11:50-12:30 do Auli Fizyki (budynek B - Średnia Fizyka).

Nie lada gratka czeka odwiedzających Wydział Chemii. O godz. 10:15 uczniowie z Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Łucce wystawią program artystyczny pt. „Maria Curie-Skłodowska – kobieta, która zmieniła świat…”. Pokaz odbędzie się w Auli A. Tam też o godz. 12:30 dr hab. Andrzej Komosa, prof. nadzw. przedstawi wykład pt. „Maria Curie-Skłodowska a odkrycie radu”.

Podczas Drzwi Otwartych rozstrzygnie się również konkurs na najlepszego sobowtóra Patronki Uniwersytetu, zorganizowany przez TV UMCS. Telewizja akademicka będzie prowadziła relację na żywo! Jeśli nie możecie uczestniczyć osobiście w Drzwiach Otwartych, koniecznie zajrzyjcie w godz. 9.00-10.30 na stronę internetową TV UMCS.

Z kolei już jutro (17.02.) odbędą się Drzwi Otwarte na Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Z tej okazji dr hab. Dorota Kołodyńska, prof. nadzw. opowie o drodze Marii Curie-Skłodowskiej do Nobla. Wykładu można będzie wysłuchać w budynku Collegium Novum.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl

16 marca 2017