Ogólnopolski Turniej All-chemiczny

Z przyjemnością ogłaszamy, że w roku akademickim 2016/2017 odbędzie się III edycja Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego! Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe ALKAHEST działające na Wydziale Chemii UMCS. Tradycją stało się już, że organizatorzy Turnieju co roku wybierają specjalne tło tematyczne, w którym osadzone są wszystkie zadania dla uczestników. Tegoroczna edycja będzie związana z obchodami 150. rocznicy urodzin Marii Curie-Skłodowskiej.

Głównym założeniem Turnieju jest popularyzacja nauk chemicznych wśród młodzieży oraz przełamanie strachu przed naukami ścisłymi. W tym celu organizatorzy szykują ciekawe konkurencje, które pozwolą na poszerzenie wiedzy chemicznej uczniów i przybliżą pracę studentów chemii w ramach pracowni laboratoryjnej UMCS. Ponadto drużynowy charakter Turnieju pozwoli uczestnikom na rozwijanie umiejętności pracy w grupie i przeprowadzenie prostych, zespołowych zadań laboratoryjnych.

Uczestnikami Turnieju mogą być uczniowie wszystkich typów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wzrastające z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem motywuje Koło do ciągłej pracy nad organizacją Turnieju. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ok. 125 uczestników z 3 województw. W tym roku organizatorzy chcą zachęcić jeszcze większe grono osób i zarazić je pasją do chemii - zwiększono limit drużyn, które mogą wziąć udział w I etapie rywalizacji.

Turniej Alchemiczny został podzielony na dwie części. I etap obejmuje drużynowe rozwiązywanie zadań otwartych o tematyce z współczesnej chemii oraz prezentację dostarczonych przez uczestników plakatów związanych z patronką UMCS. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do etapu finałowego, podczas którego będą mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń w pracowni laboratoryjnej.

Harmonogram III Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego:

do 12 lutego 2017 r. - Nadsyłanie zgłoszeń 3-osobowych drużyn;

11 marca 2017 r. - Etap 1, Eliminacje - Konkurencja Teoretyczna i Plakatowa będzie odbywać się w budynku „Dużej Chemii” - aula A im. prof. J. Ościka, hol przy auli A, Aula B;

2 czerwca 2017 r. - Etap 2, Finał- Konkurencja Laboratoryjna zostanie rozegrana w budynku „Małej Chemii” - pracownia laboratoryjna (sala 23) oraz aula M im. prof. W. Hubickiego.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, a także na stronie Organizatora: Koła Naukowego Alkahest

Na ww. stronach oraz kontaktując się z organizatorami drogą mailową sknchalkahest@gmail.com, znajdą Państwo m.in.:

• folder informacyjny,
  • tematykę Turnieju,
  • notatkę dla nauczycieli i uczniów,
  • regulamin.

Zgłoszenia należy wysyłać na e-mail: turniej.alchemiczny@gmail.com lub pocztą na adres:

Studenckie Koło Naukowe Alkahest
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 3
"Duża Chemia", V piętro, sala 524

UWAGA - liczba miejsc jest ograniczona.

Zachęcamy do aktywności!

7 lutego 2017