All-chemicy w akcji! I etap turnieju za nami

Ma przełamywać niechęć do nauk ścisłych i pomóc w rozbudzeniu naukowych pasji, zwłaszcza all-chemicznych! 11 marca br. na Wydziale Chemii UMCS odbył się pierwszy etap III Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego organizowanego przez Koło Naukowe ALKAHEST. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 35 drużyn, które musiały rozwiązać zadania teoretyczne oraz zaprezentować plakat naukowy związany z Patronką UMCS. Najlepsi zawodnicy zmierzą się 2 czerwca br. podczas finału w pracowni laboratoryjnej na Wydziale Chemii UMCS. Ich zadaniem będzie samodzielne przeprowadzenie doświadczeń chemicznych.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest Patronka Uczelni, Maria Curie-Skłodowska, której 150. urodziny obchodzimy w tym roku.

Zachęcamy do obejrzenie relacji przygotowanej przez TV UMCS:

4 kwietnia 2017