Licencje Telc 2020

Fot. Kazimiera Siedlaczek, Hanna Małgorzata Dobrzańska-Watanabe

W dniach 14 i 15 lutego miało miejsce szkolenie  dla  pracowników Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, w większości  egzaminatorów TELC ENGLISH starających się o odświeżenie licencji egzaminatora TELC. Szkolenie prowadziła  Pani Anna Rogalewicz- Gałucka , która od 2001 roku  współpracuje z CNiCJO w zakresie organizacji egzaminów TELC i szkoleń nauczycieli Centrum.

W dwudniowym szkoleniu wzięło udział 9 lektorów języka angielskiego. Pierwszy dzień szkolenia poświęcony był egzaminom od poziomu A2 do C1 w bardziej tradycyjnym wydaniu, w którym  każdy egzamin dotyczy odrębnego poziomu biegłości językowej według Common European Framework of Reference.

Natomiast szkolenie sobotnie (15 lutego) dotyczyło nowszego typu egzaminów, tzw. DUAL, które to egzaminy cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów UMCS, gdyż obejmują dwa poziomy według CEFR, np. A2/B1, B1/B2, B2/C1 i  -  w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydata -  pozwalają na zdobycie Certyfikatu na wyższym bądź niższym poziomie, co jest wielką zaletą egzaminów DUAL,  ponieważ  taka formuła w dużym stopniu eliminuje stres egzaminacyjny kandydatów.

Galeria mediów:

    Wydarzenia

    Data dodania
    17 lutego 2020