Drzwi Otwarte UMCS 2019 z CNiCJO

W dniu 22 marca 2019 r. miały miejsce Drzwi Otwarte UMCS. Jak co roku, także i tym razem Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych uczestniczyło aktywnie w tym ważnym wydarzeniu.

Fot. A. Hubala

Nasze stoisko, usytuowane na Wydziale Ekonomicznym, odwiedziło spore grono osób zainteresowanych. Pracownicy CNiCJO udzielali informacji o naszej ofercie zajęć w ramach lektoratów, ale także kursów językowych oraz międzynarodowych egzaminów certyfikatowych, przeprowadzanych przez naszą jednostkę. Z zainteresowaniem odwiedzających spotkały się także quizy, m.in. wiedzy o Londynie , wiedzy o Paryżu, a także quiz „Milionerzy” sprawdzający znajomość realiów krajów anglojęzycznych. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody, których losowanie odbyło się o godz. 12.00.

Ponadto, Państwo prowadzący lektoraty na Wydziale Prawa i Administracji zrealizowali cykl prezentacji z zakresu prawniczego języka angielskiego : „Keep calm and study Law at UMCS” . Prezentacje te obejmowały:

 1. przedstawienie międzynarodowego egzaminu certyfikatowego TOLES (Test of Legal English Skills) na trzech poziomach zaawansowania - jedynego egzaminu z prawniczego z języka angielskiego dostępnego obecnie na rynku,
 2. przeprowadzenie egzaminu próbnego z prawniczego języka angielskiego TOLES Higher  zakończone wręczeniem „Certyfikatów Uczestnictwa” oraz nagród dla uczestników z najlepszymi wynikami,
 3. prezentacja przykładowych zajęć lektoratowych z prawniczego języka angielskiego prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji UMCS,
 4. spotkanie z przedstawicielami Samorządu Studentów / Kół Naukowych Wydziału Prawa i Administracji,
 5. językowo-kulturowy quiz z zakresu prawniczego języka angielskiego pt. Dura lex, sed lex, którego zwycięzcy otrzymali nagrody.

Wyżej wymienione prezentacje miały miejsce w DS. Kronos i spotkały się z dużym zainteresowaniem przyszłych kandydatów do studiów prawniczych. Uczestniczyli w nich uczniowie II klasy z III LO w Lublinie.

Przy okazji Drzwi Otwartych w dniu dzisiejszym miał także miejsce II i III etap oraz rozstrzygnięcie konkursu „Faces of America” organizowanego przez Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych, w którym brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z kilku województw.

Fotorelacja: M. Allitt, M. Chmielewska, A. Hubala

  Wydarzenia

  Data dodania
  23 marca 2019