3rd International Conference on Language Education and Research

W pierwszych dniach października tego roku, nasza koleżanka, mgr Marta Slávik brała udział w trzydniowej konferencji 3rd International Conference on Language Education and Research organizowanej przez Journal of Applied Languages and Linguistics.

Konferencja miała miejsce w Atenach i odbywała się w trybie online. W konferencji wzięły udział takie znakomitości jak prof. Michael McCarthy, prof. Marina Mattheoudakis, Scott Thornbury  - autor wielu podręczników i pomocy dla nauczycieli języka angielskiego czy prof. Kathleen Graves. W konferencji wzięło udział 81 osób z 41 krajów, w tym tylko jedna z Polski. 

W sobotę, 2 października, Marta miała swoją prezentację na temat dwu- i trzyjęzyczności dzieci, Bilingual and Trilingual Elements in a Mixed Family. Przedstawiła etapy i elementy rozwoju trzech języków u dzieci urodzonych w Irlandii w rodzinie polsko-słowackiej. Zaprezentowała wyniki obserwacji każdego z języków ze szczególnym uwzględnieniem zmian w poziomie znajomości i nauki języka angielskiego u swoich dzieci.

Prezentacja spotkała się z szerokim zainteresowaniem. Marta została zaproszona na kolejną konferencję w następnym roku oraz o opublikowanie swoich obserwacji w Journal of Applied Languages and Linguistics w wydaniu grudniowym. 

W nawiązaniu do tej konferencji w dniu 20 października, Marta wzięła udział w wykładzie online prof Annick De Houver na temat Supporting Harmonious Bilingualism through Language Choice, Input, and Discourse Strategies in Bilingual Families, która miała miejsce w Japonii. 

Gratlujemy !!!!

 

    Wydarzenia

    Data dodania
    21 października 2021