Wynalazek naukowców z UMCS doceniony

Na początku listopada w Norymberdze odbyły się 70. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty” iENA 2018. Jest to jedna z największych europejskich wystaw tego typu. Podczas wydarzenia Polacy otrzymali 4 złote, 10 srebrnych i 14 brązowych medali. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się także przedstawiciele Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - srebrne odznaczenie zdobyła dr hab. Aneta Ptaszyńska wraz z zespołem.

fot. Bartosz Proll

Nasi naukowcy zaprezentowali na Targach w Norymberdze preparaty przeznaczone do zwalczania choroby pszczół - nosemozy. Jurorzy przyznali im srebrny medal za opracowanie metody leczenia infekcji grzybiczej oraz wspomagania układu odpornościowego przez wzbogacenie diety zimowej owadów bakteriami z rodzaju Lactobacillus.

W skład zespołu prowadzącego badania nad nosemozą wchodzą reprezentanci UMCS: dr hab. Aneta Ptaszyńska, prof. Małgorzata Cytryńska, prof. Wiesław Mułenko, dr hab. Agnieszka Zdybicka-Barabas, a także dr hab. Grzegorz Borsuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz dr Daniel Załuski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Gratulujemy!

    Aktualności

    Data dodania
    20 listopada 2018