Wielki Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia swojego istnienia. Z tej okazji został zorganizowany wielki Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS, który odbył się 14 września br. w Ogrodzie Botanicznym naszej uczelni. Frekwencja była imponująca – w wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy uczestników.

Fot. Bartosz Proll

Uroczystego otwarcia Pikniku dokonał Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski. Rektor przywitał wszystkich zebranych i krótko zaprezentował historię uczelni oraz program wydarzeń. Podkreślił także, że mury naszej uczelni opuściło już ponad 240 tys. absolwentów, tym samym liczba ta coraz szybciej zbliża się do liczby mieszkańców Lublina.

Następnie Rektor wraz z Kanclerzem UMCS – Grażyną Elżbietą Fiok oraz przewodniczącym Rady Uczelni – Radosławem Janikiem posadzili jubileuszowy dąb szypułkowy ‘Concordia’. Symboliczne drzewo 75-lecia pięknie wpasowało się w malownicze przestrzenie Ogrodu Botanicznego i z pewnością będzie przypominało o jubileuszu naszej Alma Mater.

Ciekawe atrakcje przygotowaliśmy także dla najmłodszych. W programie dla dzieci znalazły się m.in. gry i zabawy ruchowe, warsztaty lalkarskie, dmuchańce i kucyki. Najmłodsi zgłębiali również tajniki chemii i fizyki podczas zajęć organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UMCS. Podczas Pikniku uczestnicy mogli zobaczyć wystawę „Twarze UMCS”, prezentującą osoby związane z Uniwersytetem.

Piknik był też okazją do wysłuchania wielu znakomitych artystów. Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego UMCS. Jest to najstarsza, reprezentacyjna grupa artystyczna naszej uczelni. Kolejnym artystą Pikniku był energetyczny zespół Młode Djembe. Tę formację adeptów sztuki gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych łączy pasja do muzyki i różnorodnych rytmów. Następnie przed publicznością wystąpiła Natalia Wilk – wokalistka, nauczycielka śpiewu oraz absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS. Gwiazdą wieczoru była znana piosenkarka Urszula, która zaśpiewała swoje największe przeboje w nowych aranżacjach, przy akompaniamencie zespołu Tomasz Momot Orkiestra.

Po koncertach niespodziankę mieli sympatycy sportu. Zaprezentowaliśmy bowiem drużynę Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w sezonie 2019/2020 oraz wręczyliśmy certyfikaty przynależności do Klubu 100, czyli grupy oddanych kibiców, przyjaciół i mecenasów AZS UMCS.

Piknik Pracowników i Absolwentów już za nami, jednak to nie koniec jubileuszowych wydarzeń. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.75-lecie.umcs.pl

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć (cz. 1):

    Wydarzenia

    Data dodania
    16 września 2019