Wiedzą więcej o ubezpieczeniach społecznych

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych nie tylko pomaga w życiu, ale może także umożliwić wygranie ciekawych nagród. Przekonali się o tym 14 marca br. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Lubelszczyzny. W Instytucie Informatyki UMCS odbył się wojewódzki finał olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Wydarzenie zorganizowano w ramach umowy podpisanej pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

                                                                Fot. Bartosz Proll

Podczas części oficjalnej Uniwersytet reprezentował prof. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS, prof. Radosław Mącik, Prodziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS oraz prof. Przemysław Matuła, Prodziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Ze strony ZUS obecni byli: Piotr Waszak, Dyrektor Oddziału ZUS Lublin, Zbigniew Wasąg, Dyrektor ZUS w Biłgoraju oraz Maciej Raszewski, Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów ZUS.

W etapie wojewódzkim wzięło udział dwadzieścia 3-osobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego. Najlepsze okazały się uczennice Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie - Oliwia Duda, Weronika Szeloch i Paulina Walczuk. Zwycięska drużyna weźmie udział w etapie centralnym organizowanym w Warszawie.

Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych na etapie centralnym, otrzymają cenne nagrody (m.in. laptopy). Nagrodzone zostaną również szkoły, które ci uczniowie będą reprezentować. 

Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest organizowana po raz trzeci - pierwsze dwie edycje miały charakter konkursów ogólnopolskich. 

    Aktualności

    Data dodania
    15 marca 2017