Otwarcie kultowej stołówki akademickiej

22 października 2019 r. nastąpiło oficjalne otwarcie „Trójki” - kultowej stołówki akademickiej - mieszczącej się przy ul. Langiewicza 16 w Lublinie. W wydarzeniu uczestniczyły władze rektorskie i kanclerskie uczelni, a także przedstawiciele społeczności akademickiej UMCS i media.

Fot. Bartosz Proll

Reaktywując stołówkę akademicką, władze uczelni wsłuchały się w głos studentów, którzy w specjalnej ankiecie opowiedzieli się za potrzebą przywrócenia takiego miejsca na terenie uniwersyteckiego kampusu.

Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski podczas otwarcia obiektu krótko nakreślił historię tego miejsca. Kanclerz Grażyna Elżbieta Fiok dodała, że studentów z pewnością zainteresuje specjalna strefa coworkingowa, w której uczelnia starała się oddać ducha czasu i stworzyć miejsce na miarę XXI wieku.  

Nowo otwarte miejsce nawiązuje do słynnej stołówki nr 3, która od lat 70. XX wieku służyła społeczności akademickiej UMCS. Absolwenci Uniwersytetu do tej pory wspominają z dużym sentymentem ten charakterystyczny, dzięki swej architekturze, gmach.

Obiekt przeszedł kapitalny remont zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Obecnie jest to zupełnie nowa przestrzeń, gdzie studenci, doktoranci, pracownicy uczelni, jak również mieszkańcy Lublina będą mogli zjeść zdrowe i smaczne posiłki.

Oprócz części gastronomicznej w nowej przestrzeni przygotowana została także specjalna strefa dla studentów do swobodnej nauki, indywidualnej lub wspólnej pracy i do relaksu. Mieści się tutaj także sala konferencyjna oraz sala prób dla Chóru Akademickiego UMCS.

Otwarciu obiektu towarzyszyła wystawa pt. „Stołówka Studencka nr 3. Fotografie Krzysztofa Witaszka z 2000 r. Przeszłość! Przyszłość?”

Obiekt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych już od 24 października 2019 r. Część gastronomiczna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00, a strefa coworkingowa od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-22:00.

    Aktualności

    Data dodania
    23 października 2019