Koncert inauguracyjny "Dźwięki 700-letniego Lublina"

Koncert pt. „Dźwięki 700-letniego Lublina” uświetnił dzień uroczystej inauguracji roku akademickiego na UMCS. 23 października w Sali widowiskowej "Chatki Żaka" zgromadziła się liczna widownia, która z entuzjazmem zareagowała na tę wyjątkową muzyczną ucztę.

fot. Ola Ratyńska

Widowisko, które stworzył dr Tomasz Momot – adiunkt na Wydziale Artystyczym UMCS oraz wybitny lubelski kompozytor i aranżer – przeniosło publiczność w świat długiej historii dźwięków Lublina i nie tylko. Na scenie wystąpili wyjątkowi, znani na lubelskiej scenie muzycznej soliści: Natalia Wilk, Łukasz Jemioła oraz Jan Kondrak. Razem z nimi wystąpił także: Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej, kwartet smyczkowy Kwartemia Plus oraz Tomasz Momot Orkiestra.

Podczas wydarzenia można było usłyszeć utwory skomponowane specjalnie z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta Lublina, a także inne szlagiery polskiej piosenki, jak na przykład utwór „Już nie zapomnisz mnie”. Teksty do większości kompozycji napisał Jan Kondrak z Lubelskiej Federacji Bardów, zaś aranżacje muzyczne były dziełem dra Tomasza Momota. W tle koncertu wyświetlane były dopasowane tematycznie animacje - rysunki przygotowane specjalnie z tej okazji przez studentów. 

    Wydarzenia