Kobiety na medal

Kolejna edycja plebiscytu pt. "Kobieta na medal" Gazety Wyborczej za nami. 8 marca br. w Trybunale Koronnym już po raz siódmy nagrodzono panie odnoszące sukcesy w nauce, sporcie, biznesie i lubelskiej kulturze. Poznaliśmy również zasłużone lublinianki odznaczone przez Prezydenta Lublina.

fot. Bartosz Proll

Dyplomy otrzymały panie, które w sposób szczególny i aktywny przyczyniają się do rozwoju oraz promocji naszego miasta. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych tytułem "Kobieta na medal" znalazły się przedstawicielki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej: dr inż. Anna Sawicka z Zakładu Polityki Przestrzennej i Planowania UMCS oraz Paulina Guba - lekkoatletka AZS UMCS Lublin (w jej imieniu dyplom odebrała koleżanka z klubu).

Tego samego dnia Medal Prezydenta Miasta Lublin otrzymały: dr hab. Małgorzata Nowak, prof. Uczelni z Zakładu Chóralistyki UMCS, dyrygent chóru "Kantylena" III LO im. Unii Lubelskiej, dr Anna Bieganowska-Skóra z Zakładu Pedeutologii i Edukacji Zdrowotnej UMCS oraz dr hab. Monika Gabryś-Sławińska, prof. Uczelni z Zakładu Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski UMCS.

Serdecznie gratulujemy laureatkom!

    Wydarzenia

    Data dodania
    11 marca 2019