IV Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności

W dniach 13, 15-16 listopada br. w ACK UMCS „Chatka Żaka” trwał IV FESTIWAL ARTYSTYCZNYCH WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI.

Fot. A. Kołczewska

Artystyczne Warsztaty Umiejętności to spotkania cykliczne w formie warsztatów, skierowane głównie do studentów oraz mieszkańców Lubelszczyzny. Ich celem jest aktywowanie młodzieży studenckiej jak i wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się nowych umiejętności, poszerzać horyzonty, odkrywać, kształcić swoje talenty.

Z kolei Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności ma przede wszystkim za zadanie podsumowanie całorocznych działań AWU, zaprezentowanie zdobytych umiejętności przez uczestników danych warsztatów, a także zachęcenie do udziału w warsztatach, koncertach, spotkaniach.

Festiwal AWU rokrocznie prezentuje również gwiazdy, zespoły znane i lubiane, a także nowości z danej, interesującej dziedziny muzyki (Foliba z Wrocławia; „Czeremszyna”; „Słoma i Przedwietrze”) i sztuki (wystawy fotografii, malarstwa znanych autorów: Hartwig, Karewicz).

Podczas Festiwalu odbywają się liczne pokazy, warsztaty, wystawy fotograficzne i malarskie, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, tematyczne pokazy kinowe (Afrykanera), spektakle teatralne („Pieśń o Rolandzie” Teatru Lalki i Aktora im. J.CH. Andersena w Lublinie). W tych dniach w „Chatce” prezentowano również stoiska z różnymi wyrobami sztuki (bębniarskimi, steeldrum; stoisko koralikowe; biżuteria artystyczna itp.), wystawy fotografii i inne. W programie nie zabrakło również m.in: warsztatów rysunku uczestników AWU, wystawy malarstwa studentów Wydziału Artystycznego UMCS, exlibrisu Michała Kołczewskiego czy koncertów aYARISE (Reggae) i TEKSASY (Rock-Blues).

Podczas IV edycji Festiwalu AWU każdy znalazł coś dla siebie, mogąc tym samym poczuć, że jego talenty i umiejętności są rozwijane, a marzenia stają się możliwe do spełnienia.

    Wydarzenia