Fascynujący Dzień Roślin

V edycja „Fascynującego Dnia Roślin” za nami. Wydarzenie odbyło się 17 maja br. na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS oraz zgromadziło licealistów z lubelskich szkół.

fot. Bartosz Proll

Podczas warsztatów i wykładów można było dowiedzieć się więcej o roślinach, które pachną, leczą i smakują. Uczestnicy wydarzenia zgłębili również wiedzę na takie tematy jak: inteligencja roślin, paprocie i ich kuzyni czy też rekordy w świecie roślin. Odbyły się także spotkania przy pomnikach przyrody i sadzenie roślin ozdobnych. 

W obchody Dnia Roślin włączył się też Ogród Botaniczny UMCS. 18 maja br. odbył się spacer tematyczny po Ogrodzie, połączony z prelekcją pt. "Sztuka kochania w świecie roślin". Podczas prezentacji dr Michał Czernecki przybliżył podstępne metody biologii rozwojowej u roślin. 

Dzień Roślin na UMCS wchodzi w skład międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”, która odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest bardzo ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności oraz ogrodnictwa i leśnictwa. 

    Aktualności

    Data dodania
    20 maja 2019