Konkurs pisarski „Robert Schuman” Blue Europe 2022

Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów do udziału w konkursie pisarskim „Robert Schuman” Blue Europe 2022.

Blue Europe to niekomercyjny prywatny think tank z niezależnym finansowaniem z siedzibą w Luksemburgu. (Więcej szczegółów o organizacji tutaj). Jego misją jest ożywianie i wzmacnianie więzi między Europą Zachodnią, Środkową i Wschodnią oraz podniesienie świadomości problematyki europejskiej wśród obywateli Unii Europejskiej. Konkurs jest doskonałą okazją do publicznego zaprezentowania swojej wiedzy.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci z krajów UE i EOG oraz ubiegłoroczni (2022) absolwenci uczelni wyższych. Tematyka artykułów może obejmować kwestie prawa, nauk dyplomatycznych, ekonomii, ekonometrii, polityki publicznej, zarządzania, polityki, informatyki, biznesu, technologii, geopolityki, geografii, infrastruktury i historii. Kwestie te muszą dotyczyć – przynajmniej częściowo - Centralnej i Wschodniej Europy.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro.

Wszystkie zgłoszenia w postaci gotowego artykułu można przesyłać do 15 marca 2023 r., a ogłoszenie finalistów nastąpi 30 kwietnia 2023 r. Komitet organizacyjny zastrzega sobie prawo do przedłużenia terminów według własnego uznania.


Aby wziąć udział w konkursie, należy potwierdzić status absolwenta/aktywnego studenta uczelni wyższej i przesłać zespołowi Blue Europe cały artykuł lub jego streszczenie. Wszystkie otrzymane artykuły spełniające minimalne wymagania określone w regulaminie zostaną opublikowane na stronie internetowej Blue Europe oraz w „2022 Yearbook” (tymczasowy ISBN 978-2-492643-01-9 9782492643019).

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: competition2022@blue-europe.eu. Zespół Blue Europe odpowiada głównie w języku angielskim, polskim i francuskim (na korespondencję odpowiadają również w języku niemieckim, hiszpańskim i włoskim, ale ze zwiększonym opóźnieniem).

Regulamin konkursu:

 

 

 

źródło: Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    3 stycznia 2023