Wniosek o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych

1. Aby rozpocząć wypełnianie wniosku o stypendium dla osób niepełnosprawnych w USOSweb należy kliknąć na głównej stronie DLA WSZYSTKICH -> WNIOSKI -> wybrać odpowiedni wniosek z listy i kliknąć „zacznij wypełniać”.


2. Czytaj uważnie komunikaty, które wyświetla system. Po uzupełnieniu odpowiednich danych na ekranach klikaj „DALEJ” i przechodź na następne ekrany.

3. Na Ekranie 0 uzupełnij dane dotyczące wszystkich kierunków, które ukończyłeś lub jesteś w ich trakcie (bez względu na kierunek, stopień czy uczelnie).

  • Klikając TAK pojawi się kolejna plansza. Kliknij „dodaj” a wyświetli się plansza na wpisanie odpowiednich danych. Jeżeli chcesz je usunąć kliknij „usuń”.

 

4. System sam sprawdzi czy jesteś uprawniony do pobierania świadczenia. Jeżeli nie jesteś uprawniony do otrzymania stypendium – pojawi się poniższy komunikat.

5. Podczas uzupełniania danych sprawdzaj czy wszystko się zgadza. Jeśli nie masz wpisanego numeru konta – uzupełnij je. Jeśli chcesz dostawać świadczenia na inne konto niż to w systemie - musisz zgłosić się do dziekanatu z prośbą o zmianę konta.

Wszystkie świadczenia na uczelni są wypłacane tylko na jedno konto studenta.

6. Na Ekranie 3 uzupełnij dokładnie dane z aktualnego zaświadczenia na podstawie którego aplikujesz o świadczenie. Jeżeli są już w systemie Twoje dane np. z zeszłego roku i również na ich podstawie będziesz się starał o zapomogę, to po prostu je zaznacz.

  • Jeśli posiadasz orzeczenie bezterminowe - nie uzupełniaj daty końcowej


7. Pamiętaj aby do wygenerowanego i wydrukowanego wniosku dołączyć również zaświadczenie na podstawie którego aplikujesz o świadczenie.