Wniosek o stypendium dla osób niepełnosprawnych

Aby rozpocząć wypełnianie wniosku o stypendium dla osób niepełnosprawnych w USOSweb należy kliknąć na głównej stronie

DLA WSZYSTKICH -> WNIOSKI -> wybrać odpowiedni wniosek z listy i kliknąć „zacznij wypełniać”

Czytaj uważnie komunikaty, które wyświetla system. Po uzupełnieniu odpowiednich danych na ekranach klikaj „DALEJ” i przechodź na następne ekrany.

Ekran 0 - uzupełnij dane dotyczące wszystkich kierunków, które ukończyłeś/aś lub jesteś w ich trakcie (bez względu na kierunek,stopień czy uczelnię). Klikając "Dodaj" pojawi się lista dostępnych szkół. W polu "Wyszukaj" wpisz swoją szkołę a system ją podświetli. Zaznacz ją. Następnie uzupełnij kierunek, poziom studiów, status na kierunku i bardzo uważnie okres Twojego pobytu na tych studiach.

Jeżeli ukończyłeś/aś kilka kierunków - dodaj je klikając "Dodaj".   related

 

CZAS POWSTANIA NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI 

Zaznacz kiedy powstała Twoja niepełnosprawność. Jest to bardzo ważne bo od tego co tutaj zaznaczysz będzie się liczył czas w jakim jesteś uprawniony do świadczenia.

 

Ekran 1 - wybierz kierunek na którym chcesz pobierać świadczenie. System sam sprawdzi czy jesteś uprawniony do pobierania świadczenia. Jeżeli nie jesteś uprawniony do otrzymania stypendium – pojawi się poniższy komunikat.

Ekran 2 - podczas uzupełniania danych sprawdzaj czy wszystko się zgadza. Jeśli nie masz wpisanego numeru konta – uzupełnij je.

*** Jeśli chcesz dostawać świadczenia na inne konto niż to w systemie - musisz zgłosić się do dziekanatu z prośbą o zmianę konta.

Wszystkie świadczenia na uczelni są wypłacane tylko na jedno konto studenta.

Ekran 3 - uzupełnij dokładnie dane z aktualnego zaświadczenia na podstawie którego aplikujesz o świadczenie.

  • Jeżeli są już w systemie Twoje dane np. z zeszłego roku i również na ich podstawie będziesz się starał o zapomogę, to po prostu je zaznacz i system przeniesie Cię dalej
  • Jeśli posiadasz nowe orzeczenie lub inne - zaznacz i uzupełnij dane, o które prosi system 

Ekran 4 - wpisz jakie dołączasz zaświadczenie dotyczące Twojej niepełnosprawności oraz wgraj załącznik w formacie pdf na potwierdzenie

 

Ekran 5 i 6należy sprawdzić czy wszystko jest w porządku i kliknąć DALEJ:PODPISZ I ZŁÓŻ ELEKTRONICZNIE. W  tym momencie na Twojego maila przyjdzie kod autoryzacyjny, który należy wpisać na następnym Ekranie 6. Po jego wpisaniu należy kliknąć PODPISZ I ZŁÓŻ ELEKTRONICZNIE co skutkuje złożeniem wniosku w systemie (status Złożony).