Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej - 3.02.2014 r.

W dniu 3 lutego 2014 r. w nowym budynku Instytutu Informatyki UMCS w Lublinie, przy ul. Akademickiej 9 odbył się Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej organizowany przez Telewizję Polską i Narodowy Bank Polski

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to program telewizyjny i konkurs, w którym można wygrać pieniądze. Ale to również dobra zabawa i niezapomniane emocje. W warszawskim studiu telewizyjnym Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej rozwiązywali znani aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze. A w Lublinie, razem z Radkiem Brzózką (znanym prezenterem telewizyjnym, prowadzącym m.in. program „Jak to działa?” w Jedynce), udział w teście wzięło 127 osób. 

Równolegle z uczestnikami w Lublinie, test rozwiązywali internauci. Aż 250 tys. osób postanowiło sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekonomii.
Joanna Boguń (w Lublinie) zdobyła najwyższą liczbę punktów i wygrała 30 000 zł. W studiu TVP największą znajomością tematyki ekonomicznej wykazali się Julia Wróblewska i Marek Molak, którzy wygraną postanowili przekazać Fundacji Mam Marzenie. Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej był zwieńczeniem współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Linki do wydarzenia: 

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej w Lublinie

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej (TVP)

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej (Facebook)

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej (fotorelacja)

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej (Radio Lublin) - fotorelacja

Zwyciężcy Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej

Studentka UMCS laureatką Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej