Wielkanocny poczęstunek dla studentów pozostających w akademikach UMCS

W nadchodzącą Wielką Sobotę (3 kwietnia 2021 r.) od godziny 10:00 żakom, pozostającym w okresie Wielkanocy w domach studenckich Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zostaną dostarczone wcześniej przygotowane i zapakowane porcje śniadaniowe.

Z pakietów będą mogli skorzystać studenci, którzy z powodu pandemii oraz dużych odległości od swoich domów nie będą w stanie spędzić okresu świątecznego z najbliższymi. Warto zaznaczyć, że większość studentów pozostających w akademikach UMCS to osoby innych narodowości. Pamiętamy o nich także w okresie przerwy świątecznej i chcemy podarować domowy posiłek przygotowany na tę okoliczność.

Około 700 porcji zostanie przygotowanych przez pracowników stołówki akademickiej „Trójka”, a w zestawie śniadaniowym znajdzie się.: żurek wielkanocny z oddzielnie przygotowanym pakietem zawierającym jajko oraz świeże pieczywo. Zestawy zostaną dostarczone przez współpracujące z uczelnią Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS.

Tego samego dnia, o godzinie 12:00 rozpocznie się spotkanie online na platformie MS Teams, w czasie którego będzie możliwość rozmowy w świątecznej atmosferze z Prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia UMCS – prof. Dorotą Kołodyńską, Pełnomocnikiem Rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia – dr Eweliną Panas, Dyrektorem Centrum Promocji UMCS – dr. Marcinem Gołębiowskim oraz przedstawicielem ZUSS UMCS – Maciejem Cieciorą. To wspaniała okazja, by na chwilę przed Wielkanocą spędzić czas razem jako społeczność akademicka.

Inicjatorem akcji jest Centrum Promocji UMCS oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS we współpracy ze Stowarzyszeniem Legia Akademicka UMCS.

Wydarzenie na platformie Facebook.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    1 kwietnia 2021