Wernisaż wystawy Pauliny Hortyńskiej pt."Ślady"

ACK UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na wernisaż wystawy Pauliny Hortyńskiej pt. „Ślady”, który odbędzie się podczas VIII Festiwalu Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Wystawa rozpocznie się 25 listopada o godzinie 18.30 i będzie czynna do 1 grudnia 2017 r. oraz od 11 grudnia 2017 r. do 15 stycznia 2018 r.

Na wystawę „Ślady” składają się trzy cykle swobodnych abstrakcji. Powstały one jako doktorat pod kierunkiem Prof. Ryszarda Sekuły. Inspiracją były ściany budynków Lizbony, Tbilisi i Lublina, dla których artystka starała się znaleźć malarskie odpowiedniki, posługując się przede wszystkim kolorem i fakturą jako podstawowymi środkami wyrazu.

Autorka chciała zapisać emocje i wrażenia, które towarzyszyły jej w trakcie podróży, odnaleźć ich ślady w pamięci, odtworzyć je na płótnie. Obrazy sugerują smutek, radość, strach, nostalgię, spokój czy uczucie pustki. Są ciągami nieokreślonych znaków i kształtów, niefiguratywnymi, autonomicznymi układami linii, plam i barw. To także otwarte na wieloznaczne odczytanie metafory trzech europejskich miast, odmiennie naznaczonych przez historię. Opowiadają o przestrzeni stworzonej przez człowieka, która mówi o nim czasem więcej niż on sam potrafiłby powiedzieć innym.

    Aktualności

    Autor
    Anna Nieoczym
    Data dodania
    22 listopada 2017