Webinaria

Nadchodzi czas intensywnej nauki, egzaminów maturalnych oraz kwalifikacji na studia. Z pewnością zastanawiacie się, jaką uczelnię oraz kierunek wybrać, a także co trzeba zrobić, aby dostać się na studia. Zdajemy sobie sprawę, że kwestie te mogą budzić wątpliwości, obawy i pytania. Dlatego specjalnie dla Was przygotowujemy cykl webinariów, podczas których udzielimy odpowiedzi na nurtujące Was pytania związane z procesem rekrutacji i studiami na UMCS.

Startujemy 25 marca o godz. 16.00 z webinarem pt. "Którędy do przyszłości? Poznaj kierunki studiów na UMCS". Opowiemy o kierunkach studiów, które można podjąć na naszej uczelni. Następnie będziecie mogli zadać pytania, a my udzielmy odpowiedzi i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Harmonogram kolejnych spotkań:

1 kwietnia godz. 16.00 "Zawody przyszłości na UMCS" - dowiecie się, jakie kierunki warto studiówać, aby zyskać ciekawe perspektywy zawodowe.

15 kwietnia godz. 16.00 "Jak zostać studentem? O procesie rekrutacji" - opowiemy Wam o tym, jak wyglada rekrutacja na studia, jak korzystać z systemu rekrutacyjnego, jakie formalności są konieczne, aby zakwalifikować się na wymarzony kierunek studiów.

29 kwietnia godz. 14.00 "Hakuna Matata, czyli międzynarodowy UMCS" - kandydaci zagraniczni dowiedzą się, jakie mają możliwości studiowania na naszej uczelni i dlczego warto wybrać UMCS. Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim!

21 maja godz. 14.00 - kolejne spotkanie dla kandydatów zagranicznych, którzy będą mogli dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda proces rekrutacji na studia na UMCS-ie: jakiej platformy użyć, jakie dokumenty będą potrzebne, jakie są wymagania dotyczące znajomości języka. Dodatkowo jeden z naszych studentów opowie o swoim doświadczeniu, jakim była kwalifikacja na studia na UMCS-ie.
Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim!

27 maja godz. 15.00 "Wirtualny Spacer po Kampusie UMCS" - bez wychodzenia z domu dowiecie się, jak wygląda nasz kampus i jakie stwarza możliwości.

9 czerwca godz. 18.00 "Studia podyplomowe" - dowiecie się, dlaczego warto poszerzać swoją wiedzę i kompetencje także po zakończeniu studiów. Podczas tego webinaru przekażemy Wam informacje na temat oferty dydaktycznej oraz opłat za studia podyplomowe. Przybliżymy również proces i zasady rekrutacji.

18 czerwca godz. 16.00 "Jak pogodzić studia z pracą?" - kandydaci zagraniczni dowiedzą się, jak uzyskać zezwolenie na pracę oraz jakich dokumentów potrzebują jako studenci zagraniczni, żeby rozpocząć pracę w Polsce. Nasi eksperci odpowiedzą jak skutecznie łączyć pracę z nauką. Webinarium będzie prowadzone w języku ukraińskim!

Podczas każdego webinaru będziecie mogli zadawać pytania!

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku! Spotkajmy się online!